Advert
Advert

Gürer 2089 Önergesiyle TBMM’de En Çok Soru Önergesi Veren Milletvekili

Gürer 2089 Önergesiyle TBMM’de En Çok Soru Önergesi Veren Milletvekili
Gürer 2089 Önergesiyle TBMM’de En Çok Soru Önergesi Veren Milletvekili
Bu içerik 431 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, basında en çok haberi çıkan CHP’li milletvekilleri arasında zirveye ortak oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk sırada yer aldığı Haziran ayının medya takip istatistiğinde, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer listenin dördüncü sırasına girdi.
LİSTENİN BAŞINDA KILIÇDAROĞLU VAR
Milletvekili seçildiği 1 Kasım 2016 tarihinden bu yana 2 binin üzerinde yazılı ve sözlü soru önergesinin altında imzası olan ve bu alanda tüm milletvekilleri arasında birinci sırada yer alan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, medya haberlerinde de ilk sıralarda yer aldı. Ömer Fethi Gürer, Medya Takip Merkezi’nin haziran ayı istatistiğinde basında haberi çıkan CHP’li milletvekilleri içinde 4. Sırada yer aldı.
GÜRER 4. SIRADA
Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşüyle Haziran ayının en çok konuşulan siyasileri arasında yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçradoğlu, Medya Takip Merkezi’nin en çok haberi çıkan CHP’li milletvekilleri listesinde 10 bin 421 haberle ilk sırayı aldı. Mit Tırları davasında tutuklanan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçradoğlu’nun Adalet Yürüyüşünü başlatmasına neden olan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ise 4 bin 652 haberle Haziran ayı listesinin ikinci sırasına girdi. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın 448 haberle üçüncü sırada yer aldığı listede CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer 445 haberle 4. Sıraya oturdu. Ömer Fethi Gürer’i sırasıyla Veli Ağbaba, Bülent Tezcan, Özgür Özel ve Zülfikar İnönü Tümer takip etti. Sezgin Tanrıkulu ve Erdem Bircan ise listenin 9. Ve 10. Sıralarında yer alan CHP’li milletvekilleri oldu.
2089 SORU ÖNERGESİ İLE TÜM MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA 1. SIRADA
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, 1 Kasım 2016 tarihinden bu yana 1573’ü yazılı, 516’sı sözlü olmak üzere toplam 2089 soru önergesiyle TBMM’de en çok soru önergesi veren milletvekili unvanını elinde bulunduruyor. Türkiye’nin ve seçim bölgesi olan Niğde’nin sorunlarını TBMM gündemine taşımak ve çözüm yollarının bulunmasına katkı sağlamak amacıyla yönelttiği soru önergeleri, ilgili bakanlıklar tarafından yanıtlanan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sorunların çözümüne yönelik görüşlerini de kamuoyuyla paylaşmayı sürdürüyor.
GÜRER SORUNLARIN TAKİPÇİSİ
Aynı zamanda CHP Emek Büroları Merkez Yürütme Kurulu üyeliği görevini de üstlenen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, işçiler, işsizler, çiftçi ve esnaf, emekli, memur, gençler, çocuklar ve kadınların yaşadığı problemlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yollarının bulunması amacıyla yönelttiği soru önergelerinin yansıra Kanun Teklifleri ve Meclis Araştırma Önergeleriyle de Türkiye’nin ve Niğde’nin sorunlarının takipçisi olmaya devam ediyor. Ömer Fethi Gürer, 135 Meclis Araştırma Önergesi ve 53 Kanun Teklifiyle bu alanlarda da Çalışmaları ile dikkat çekiyor.
GÜRER TOPLUMSAL SORUNLARI GÜNDEME TAŞIYOR
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, Türkiye’nin ve seçim bölgesi olan Niğde eğitim, sağlık, tarım, turizm, ulaşım gibi pek çok alandaki sorunlarıyla ilgili soru önergeleri, kanun teklifleri ve Meclis araştırması taleplerinin yer aldığı parlamento çalışmaları kamuoyu tarafından olduğu kadar medya tarafından da ilgiyle karşılanıyor. Gürer’in ilgiyle takip edilen önemli çalışmaları, ulusal, bölgesel ve yerel gazete, TV ve haber ajansları tarafından kamuoyuna duyuruluyor. Gürer yangın merdivenleri için Meclis Araştırması istedi
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Türkiye’de binalarda ve kamu kurumlarında yangın merdivenlerinin uygulanmasında yaşanan aksaklıkların incelenmesi ve sorununun çözüme kavuşturulması için Meclis Araştırma Önergesi verdi.    DAİRESEL YANGIN
MERDİVENLERİ SORUNLU
Ömer Fethi Gürer, TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, ülkemizde yangın merdivenlerinin, yangınlarda açığa çıkan durum ile amacına uygun kullanılmadığının görüldüğüne işaret ederek, “Öngörülemeyen yangınlar can almaktadır. Doğal olarak yangın merdivenleri bu bağlamda sıkça gündeme gelmektedir. Ülkemizde genelde kullanılan dairesel tip yangın merdivenleri yangında sorun yaratmaktadır. Demir parmaklıkları, kilitlenebilen kapıları nedeniyle ölümlere neden olmaktadır. Yangın merdiveni standartları geliştirilmeli ve kontrolleri sıklaştırılmalıdır. Dairesel tip yangın merdivenlerinin en altta kapatılabilen, kilitlenebilen kapıları ile merdiven boyunca kaçışa imkân vermeyen demir parmaklıkları sorundur” dedi.
Z TİPİ MERDİVEN ÖNERİSİ
Yangın çıktığında kilitli kapı ve demir parmaklıklar nedeniyle kaçıp kurtulmak mümkün olmadığını anlatan Ömer Fethi Gürer, “ Yürürlükte olan yangın merdiveni standartları, merdivenlerin eni boyu, yanmaz malzemeden yapılmasını öngörürken, güvenlik açısından nasıl kaçılabileceği konusunda yeterli olup olmadığı incelenmelidir. Yangın merdivenlerinin çoğunluğu kilitli, birçoğunun önü ya otopark olmuş ya da yangın merdiveni ile zemin arasında üç dört metre fark var. Bazı yangın merdivenleri depo olarak kullanılmakta ya da kapısı hırsızlar için asma kilitleri sökmelerinden bıkılarak kaynak yapılmış durumdadır. Bu tür yangın merdivenleri ile yangında can kaybını önleyeceğiz derken can kaybolmaktadır. Bu durumun önlemesi için bütün AB ülkeleri ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, etrafında demir parmaklıkları ve kilitlenebilir kapısı olmayan ‘Z tipi’ yangın merdivenlerine geçilmelidir” şeklinde konuştu.
GENEL DURUM ÇOK YÖNLÜ İNCELENMELİ
CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Özellikle hastane, okul, dershane ve kamu kurumlarındaki yangın merdivenlerinin ilgili kuruluşlar ve belediyeler tarafından daha sık kontrol edilmesi, kaçış anında güvenlik standartlarına uygun olmayan ve kilitli kapılara yönelik cezai tedbirlerin artırılmalıdır. Genel durum çok yönlü incelenip bu bağlamda araştırma değerlendirme için meclis araştırması açılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa