Advert

15 Temmuz’un Birinci Yıldönümünde Niğde

Niğde Halkı Demokrasi Nöbeti Tuttu

15 Temmuz’un Birinci Yıldönümünde Niğde
15 Temmuz’un Birinci Yıldönümünde Niğde
Bu içerik 628 kez okundu.

NİĞDE TEK YÜREK OLDU
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Şehit Ömer Halisdemir Meydanında binlerce vatandaş nöbet tuttu. 
Niğde Şehitliği’nden başlayarak Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda sona eren Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşünün ardından Şehit Ömer Halisdemir Meydanındaki program, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Programda konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük ihanetlerden birisini tam bir yıl önce bugün hep birlikte yaşadık. 6 vatan evladı Niğde’den olmak üzere toplam 249 Şehit verdik, çok sayıda Gazimiz var.15 Temmuzun ruhunu çok iyi anlamamız gerekiyor. 15 Temmuz ruhunu unutmamamız ve unutturmamamız gerekiyor. Bu ruhu milletimizin içerisinde ebediyen yaşatmamız gerekiyor. 
DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNE MEYDAN DAR GELDİ
15 Temmuz’un milletin gücünü gözardı edenlere, hain girişimlere kalkışanlara yine millet tarafından verilen önemli bir ders olduğunu anlatan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise, “15 Temmuz, Türk milletinin tarihindeki sayısız destanlara ilave edilmiş bir destandır.  Dünya tarihinde hiçbir millete nasip olmayan, darbenin halkın darbesiyle bastırılan gündür” diye konuştu.
TÜM ANNELERE TEŞEKKÜR
 ‘Milli Birlik ve Demokrasi’ nöbetine Kahraman şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir’de  katıldı.
Hasan Hüseyin Halisdemir yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘‘Değerli Niğdeli hemşehrilerim, sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan bütün Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Bir yıldır bizleri desteklediğiniz için. Çok değerli annelerimize de ayrı teşekkür ediyorum. Yeni doğan çocuklarına Ömer Halisdemir ismini verdikleri için".

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda