Advert
Advert

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı
Bu içerik 975 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2016  2017 Eğitim - Öğretim yılı mezuniyet töreni, üniversite yerleşkesi 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirildi. Törene, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, TBMM İdare Amiri ve Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Bor Kaymakamı Abdullah Küçük,  İl Jandarma Komutan Vekili J. Yarbay ihsan Çanak, İl Emniyet Müdür Ali Kemal Kurt, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Akademisyenler, Davetliler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törende konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Üniversitemizin, Öğrencilerimizin ve Velilerimizin, sevinç, gurur ve coşkularını paylaşmak üzere bugün burada bir araya geldik. Öncelikle tüm öğrencilerimizi mezuniyetlerinden dolayı kutluyor, gelecek hayatlarında başarılar diliyorum.
Kendilerini yetiştiren değerli öğretmenlerini ve velilerini mahcup etmeyeceklerine inandığım kıymetli varlıklarımız öğrencilerimiz, Vatanına ve Milletine bağlı birer birey olarak, her şeyden önemlisi Şehidimiz Ömer Halisdemir’in adını taşıyan üniversitemizden mezun olmanın gururunu en iyi şekilde taşıyarak çalışanlar ordusunda yer alacaklardır.  Kıymetli öğrencilerimizin, geleceğimizin büyük Türkiye’sini kurma yolunda çalışacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Ben bu duygularla üniversitemizden mezun olarak hayata en büyük adımı bugün atan çok kıymetli öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun diyorum.” ifadelerini kullandı

BELEDİYE BAŞKANI FARUK AKDOĞAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Ömer Halisdemir Üniversitesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezunları için düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Törende 15 Temmuz hain darbe girişimi ve darbeye darbeyle karşılık veren Türk Milletinin kahramanlığından bahseden Akdoğan Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür’ü de başarısından dolayı kutladı.
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Geçen yıl yapılan mezuniyet töreni sonrasında darbe girişimiyle karşı karşıya kalındığını hatırlatan Başkan Akdoğan, ‘’ Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da yaptığı hain kalkışma Türk milletinin basiretiyle bastırıldı. Bu bastırılmada en büyük rol şehidimiz Ömer Halisdemir’in oldu. Niğde Üniversitesi’nin ismi şehidimizin adı olan Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirildi. Bu vesileyle üniversitemizin adını Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirilmesine karar veren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlar kuruluna, milletvekillerimize ve üniversitemiz yönetimine teşekkür ediyorum. Şehidimizin ismini taşıyan üniversiteye hepimiz sahip olduk’’ dedi.

BU MİLLET AZİZ MİLLET-BU MİLLET YÜCE MİLLET
‘’İnsan herşeyi bulabilir ama ülkesini kaybettiği zaman bir daha bulamaz’’ diyen Belediye Başkanı Akdoğan, ‘’ Türk milleti bu coğrafyaya geldiği günden beri birçok badirelerden geçti. 1071’den bugüne kadar birçok Haçlı seferleriyle karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz’u darbe girişiminden ziyade haçlı girişimi yani bu coğrafyayı, bu ülkeyi, bu milleti haçlılara teslim etme girişimi olarak görüyorum. Bu bakımdan belki 80 ihtilalinde, 70 yada 60 ihtilalinde milletimiz yapılan darbelere karşı gelmedi ancak 15 Temmuz haçlı ittifakının bu ülkeyi başka ülkelere peşkeş çekmesine, bağımsızlığına el koyma girişimine milletimiz izin vermedi. Türk Milleti basiretini bir kez daha göstererek bu ülkenin bölünmesine, parçalanmasına müsaade etmedi. Milletimizle ne kadar övünsek azdır. Bu millet aziz millet, bu millet yüce millet’’ diye konuştu.
YERYÜZÜNDE HİÇBİR GÜÇ TÜRK MİLLETİNİN ELİNİ BÜKEMEZ
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’Yaşadığımız huzuru ülkemizin güvenlik güçlerine borçluyuz’’ dedi. Akdoğan, ‘’Başımızı yastığa rahatça koyabiliyorsak, bu mezuniyet törenini yapabiliyorsak, işimize gidip aşımızı kazanabiliyorsak bunu sınırlarımızı koruyan askerlerimize ve polisimize borçluyuz. Bizler millet olarak aramıza vatan hainlerini, ajanları sokmazsak yeryüzünde hiçbir güç Türk milletinin ne elini bükebilir ne de sırtını yere getirebilir’’ şeklinde konuştu.


REKTÖR’ÜMÜZÜ KUTLUYORUM
Mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyen Akdoğan Rektör Görür’ün başarısını da kutladı. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan konuşmasını şu sözlerle noktaladı. ‘’ Rektörümüz 8 yıldır bu üniversitede görev yapıyor. Göreve geldiği günlerde üniversitemizin 15-16 bin civarında öğrencisi vardı. 8 yılın sonunda bu sayı 30 bine yaklaştı. Tüm Niğdeliler adına Rektör’ümüzü ve ekibini kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Ömer Halisdemir Üniversitesi kendini ikiye katladı. Bu önemli bir başarı’’.
MEZUNIYETINDE 15 TEMMUZ’DA GAZI OLDUĞU GECEYİ ANLATTI
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi 15 Temmuz  Gazisi Özhan Çanlı; ‘‘Halkın hiçbir zaman ne silahtan, nede bombadan korkusu yoktu’’
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi makine mühendisliği öğrencisi 15 Temmuz gazisi 25 yaşındaki Ankaralı Özhan Çanlı , 2016-2017 mezuniyet töreninde 15 Temmuz gecesinde nasıl gazi olduğunu anlattı. 
Mezuniyete katılanlara 15 Temmuz gecesi Halkın hiçbir zaman ne silahtan, ne de bombadan korkuları olduğunu söyleyen Özhan Çanlı, ‘‘15 Temmuz hain darbe gecesi meydanlara çıkmaya karar verdim. İlk olarak emniyetin önüne gittim Emniyetin önüne gittiğimde emniyeti vurdular ve oradaki halkın hiçbir zaman ne silahtan nede bombadan korktuğunu gördüm. Hepsi darbeci olan askerlerin üzerine doğru yürüyordu.
Darbeci askerler silah sıkmasına rağmen mermilerden korkmadan mermi atıldığı zaman siper alıp, mermi kesildiği zaman darbeci askerleri engellemeye çalışıyordu. O zaman anladım ki bu vatanı hiçbir kimse bölemez. Dirliğini ve birliğini bozamaz. Bunu sadece FETÖ terör örgütüne değil tüm dünyaya duyurmuş oldu’’ dedi. Çanlı, ‘‘Orada askerler halkın yoğunluğundan dolayı başa çıkamayacaklarını anladıkları için zırhlı personel araçlarını bizlerin üzerine sürdüler. Oradaki zırhlı personel aracı benim iki bacağımın üzerinden geçti. İki buçuk aylık tedavi sürecinden sonra sağlığıma tekrardan kavuştum. Bu olay sonucunda da yüce gazilik ünvanını elde etmiş oldum. Bu hain darbe kalkışmasını düzenleyen FETÖ terör örgütünü lanetliyor ve kınıyorum. Vatanımızın ve milletimizin birliğini bütünlüğünü göstermiş olduk’’ diye konuştu.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi 15 Temmuz gazisi Özhan Çanlı’ya diplomasını TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekil Erdoğan Özegen, plaketini ise Niğde Valisi Yılmaz Şimşek verdi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi demokrasi meydanında düzenlenen mezuniyet törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, TBMM İdrai Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla tören son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı