Advert
Advert

Kalkınma Bakanı Elvan, Ömer Halis demir’in kabrini ziyaret ettİ.

Kalkınma Bakanı Elvan, Ömer Halis demir’in kabrini ziyaret ettİ.
Kalkınma Bakanı Elvan, Ömer Halis demir’in kabrini ziyaret ettİ.
Bu içerik 579 kez okundu.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ömer Halisdemir’in fotoğrafının basılı olduğu tişörtü giydi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 'Milli Birlik ve Beraberlik Günü' kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ile, vefat eden annesi Fadimana Halisdemir'in  Niğde'nin Bor ilçesi, Çukurkuyu'daki kabrini ziyaret etti. Bakan Elvan, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Halisdemir’in ve vefat eden annesinin de kabrinin bulunduğu Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine geldi. Bakan Elvan'ı  burada Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir ve Belediye Başkanları ile Daire Müdürleri karşıladı. Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’i ve annesi Fadimana Halisdemir’in kabrinin başında okunan Kuran’ı Kerim tilavetlerinin okunmasının ardından Bakan Elvan, kabirleri başında dua etti.

Mezarlık çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Yiğit şehidimiz Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret ettik. Bizde şöyle bir deyim vardır Analar ne aslanlar doğurur. Fettullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi bu ülkenin bölünmesini planlamaktan başka bir şey değildi. Bu, ülkenin işgali ve birilerinin eline teslim edilmekten başka bir kalkışma değildi. Ancak, başta Şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimiz ve milletimiz buna izin vermedi. Şehidimiz Ömer Halisdemir Türkiye’nin kaderini değiştiren öncü şehitlerimizden birisidir. Tıpkı surlara bayrak diken Ulubatlı Hasan gibi, Çanakkale’de, Sakarya’da Anafartalarda işgalcilere karşı dimdik duran ve onları yok eden kahraman şehitlerimiz gibi. Buradan şunu söylemek istiyorum. Türkiye üzerinde hesabı olanlar şunu çok iyi bilsinler ki, bir Ömer Halisdemir şehit olur, milyonlarca Ömer Halisdemir doğar. Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türk Devletini başkaları ile asla karıştırmasınlar" diye konuştu. Kahraman şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ise, ‘‘Türk milletine ve tüm annelere teşekkür ediyorum. Ben bir Ömer Halisdemir’i nasıl yetiştirdim isem yeni nesil gençlerimizi, yeni gelen askerimizi ve polisimizi yetiştirmeye her zaman hazırım. Türk topraklarından bir parça da olsa hiçbir düşmana vermemek için bütün gücümle hazırım" şeklinde konuştu. Bakan Elvan, mezarlıktan ayrıldıktan sonra Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in eşinin oturduğu evi ziyarette bulunarak baş sağlığı dileklerinde bulunduktan sonra, Demokrasi Şehitleri hatıra ormanına ağaç dikti. Ağaç dikimininin ardından Ömer Halisdemir’in baba ocağını ziyarette bulunan Bakan Elvan’a kardeşi Soner Halisdemir, Ömer Halisdemir’in resmi basılı tişörtünü hediye etti. Bakan Elvan, tişörtü üzerine giyerek baba ocağından ayrıldı.

BAKAN ELVAN, MEVLİD-İ ŞERİFE KATILDI

Milli Birlik ve Beraberlik günü kapsamında Niğde’ye ziyarette bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mevlid-i Şerif’e katıldı. Ömer Halisdemir’in doğduğu kasabada ziyaretlerini sonlandıran Bakan Lütfi Elvan, Niğde Şehitliğindeki ziyaretinden sonra Niğde Merkezdeki Fatih Sultan Mehmet Camii’nde şehitler için okunan Mevlid-i Şerif programına katıldı. Bakan Elvan’a Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve protokol eşlik etti. Bakan Mevlid-i Şerif’ten sonra Valiliği ziyarette bulundu. Niğde Şehitliğine geçen Bakan Lütfi Elvan, burada da şehitlikte dua ettikten sonra Valiliği ziyaret etti. Elvan ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler