Advert

Vali Şimşek Ulukışla İlçesini Ziyaret Etti

Vali Şimşek Ulukışla İlçesini Ziyaret Etti
Vali Şimşek Ulukışla İlçesini Ziyaret Etti
Bu içerik 570 kez okundu.

İlçe ziyaretleri kapsamında Çamardı ilçesinin ardından Ulukışla ilçesine giden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar’dan ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı. Kaymakamlık binası önünde Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, İlçe Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Kaymakamlık Personeli ve Vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Yılmaz Şimşek,  Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ulukışla İlçe Şehitliği’ni ziyaret etti. Yapım aşamasında olan Ulukışla Şehitlik Camiinde incelemelerde bulunan Vali Şimşek daha sonra Ulukışla Belediyesi tarafından düzenlenen araç parkı açılış programına katıldı.
Programa, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Kurum Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Düzenlenen törende konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Ulukışla ilçesinde farklı vesilelerle bulunduğunun altını çizerek  “Hem Niğde Kaymakam adayı iken, hem de Ulukışla’nın komşu ilçesi Halkapınar Kaymakamı iken Ulukışla ilçesine geldim. Ulukışla’yı ve Ulukışlalı hemşerilerimizi çok yakından tanıyorum. Ulukışla ilçemiz, tarihi ve kültürel bakımdan turizm potansiyeli ile gelişme potansiyeli olan bir ilçemiz. Bundan da öte Vatanına, Milletine ve Bayrağına sağdık güzel insanlarımızın olmasıyla benim en çok sevdiğim ilçelerimizden bir tanesidir.
İnşallah Ulukışla ilçemizi bu potansiyeli ile çok güzel noktalara hep birlikte taşıyacağız. El birliği, gönül birliği ve güç birliği ile güzel işler başaracağımıza inancım sonsuz.
Ben bu vesile ile tekrar siz değerli Ulukışla sakinlerine teşekkürü bir borç biliyor bu nazik karşılamanızdan dolayı hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu. Programın ardından Çiftehan Termal Kaplıcalarını ziyaret eden Vali Şimşek, yapım aşamasında olan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile yine yapımı devam eden Ulukışla Devlet Hastanesi hizmet binasında ve Niğde il özel idaresine ait binalarda incelemelerde bulundu.  Vali Yılmaz Şimşek gerçekleştirdiği incelemelerin ardından 1999 yılında vatani görevi esnasında Mardin’in Midyat ilçesinde Şehit olan Er Osman Gündüz’ün baba ocağını ziyaret etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda