Advert
Advert

Sivil Toplum Platformu: “Karalama Kampanyasından Endişeliyiz”

Sivil Toplum Platformu: “Karalama Kampanyasından Endişeliyiz”
Sivil Toplum Platformu: “Karalama Kampanyasından Endişeliyiz”
Bu içerik 479 kez okundu.

Niğde Sivil Toplum Platformu, Suriyelilere karşı maksatlı ve organizeli bir biçimde yürütülen karalama kampanyasından derin bir endişe ve üzüntü duyduklarını dile getirdiler.Niğde Sivil Toplum Platformunun Suriyelilerle ilgili yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle:
“Son günlerde Suriyeli kardeşlerimize karşı maksatlı ve organizeli bir biçimde yürütülmekte olan karalama kampanyasından derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Her ülkede, benzerleri yaşanmakta olan bir kaç menfur hadiseden hareketle tüm Suriyeli misafirleri hedef göstermek, sadece 15 Temmuz ihanetinin bir uzantısı olabilir.Millet olarak biliyoruz ki mülteci durumuna düşmüş olan Suriyeli kardeşlerimiz daha gelişmiş ve kalkınmış yeni bir ülkede, daha iyi hayat yaşamak için değil hayatta kalabilmek için ülkelerini terk etmek zorunda kalmışlardır.Hal böyle iken ve bir kısmı göç yollarında hayatlarını kaybetmişken, bir çoğu da sağlıklarını ülkelerde gayri insani şartlarda yaşamaya mahkum edilmişken, insanlığımıza ve kardeşliğimize sığınmış bulunan bu mazlum ve mağdur insanlara karşı yürütülen karalama kampanyasını tel'in ediyoruz.
'Mümin insanların canlarına ve mallarına zarar vermeyeceğinden emin oldukları kimsedir.' buyuran Peygamberin ümmeti olarak her muhacir kardeşimizi, ''insan insana emanettir'' inancı ile aziz birer emanet olarak gördüğümüzü kamuoyu ile bir kez daha paylaşıyoruz.
Unutmayalım ki, herkes bu dünyanın muhaciridir. Bu dünyadan herkese, nasibinde varsa şayet, iki metrekare yer düşer; o da bilmediğimiz yerde ve yerin altındadır.
Son olarak, 15 Temmuz ihanetine maruz kalan bu milleti, Cenab-ı hak büyük bir felaketten kurtardıysa, burda Allah'ın yardımını celbeden en büyük emel, bu aziz milletin mazlum ve mağdur kardeşlerine sahip çıkmasıdır. Ve de o mazlumların duası. Biz millet olarak bu mazlumları can kardeşimiz ve aziz emanetimiz bilmeye devam edeceğiz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa