Advert
Advert

Beyninde Tümör Tespit Edilen 9 Yaşındaki Yiğit Yardım Eli Bekliyor

Beyninde Tümör Tespit Edilen 9 Yaşındaki Yiğit Yardım Eli Bekliyor
Beyninde Tümör Tespit Edilen 9 Yaşındaki Yiğit Yardım Eli Bekliyor
Bu içerik 1645 kez okundu.

Niğde’de beyninde tümör olduğu saptanan ve acilen ameliyat olması gereken 9 yaşındaki Yiğit Açıkgöz, yardım eli bekliyor. Tümörün yanı sıra yürümekte de zorlanan ve göz kapaklarında çökme yaşayan Yiğit için yetkililerden yardım bekleniyor. Niğde Merkezde yaşayan Leyla- Enver Açıkgöz çiftinin çocukları minik Yiğit’i 10 gün önce Adana Balcalı hastanesine kusma, baş dönmesi ve denge bozukluğu nedeniyle  götürdüler. Yiğit’in beyninde kitle olduğundan şüphelenilerek MR çekilmesine karar verildi. Çekilen MR'da ise beyninde tümör olduğu tespit edildi. Baba Enver ile Anne Leyla Açıkgöz, durumun ardından çocuklarını hastane hastane gezdirip derman aramaya başladı. Beynindeki tümör nedeniyle yürümekte ve ayakta durmakta zorlanan küçük Yiğit’in ayrıca göz kapaklarında çökmeler yaşamaya başladı. Ameliyatın zorluğu nedeniyle gittiğimiz devlet hastanelerindeki doktorlar bu riski alamayacakları nedeniyle, bu ameliyatı yapamayacaklarını ifade ettiler ve bizlere Yeditepe Üniversitesindeki doktoru önerdiler. Biz de bu doktora başvuruda bulunduk. Doktor, çocuğumuzun durumu gördü ve çekilen MR sonucunda bu ameliyatı yaparım dedi.  Ameliyatın biraz masraflı olduğunu, maliyetin yaklaşık 100 bin TL civarında olacağını söyledi. Biz de oğlumuzun bir an önce sağlığına kavuşması için yetkililerden  ve sağduyulu vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz” dedi.

AMELİYAT İÇİN 100 BİN TL GEREKİYOR

Baba Enver Açıkgöz, çocuğunun acilen ameliyat edilmesi gerektiğini ve bunun için de 100 bin TL gibi bir maddi gücünün olması gerektiğini söyledi. Ancak çocuğunun sağlığı nedeniyle işe gidemediğini ve bu nedenle işten de kovulduğunu belirten  baba, bu parayı verecek maddi gücü olmadığı için çocuğunu ameliyat ettiremediğini dile getirdi. Baba Enver Açıkgöz, "Doktorlar oğlumuzun en kısa zamanda ameliyat yapılması gerektiğini söyledi. Bizler de ameliyat olması için sağlık kuruluşlarına gittik. Hangi doktorun yapabileceğini öğrenmeye çalıştık. Bu ameliyatın özel hastanelerde yapılabileceği söylendi. Ameliyatın ardından da yoğun bir tedavi uygulaması gerekiyormuş. Hastane hastane yaptığımız araştırmalar sonucunda bu ameliyatın Yeditepe Üniversitesinde gerçekleştirilebileceğini, ama özel bir hastane olması nedeniyle yaklaşık 100 Bin TL gibi paraya ihtiyaç olduğunu belirtti. Doktorlar, oğlumun ameliyat olmadığı takdirde, daha riskli sorunlarla karşı karşıya kalabileceğimizi söylediler. Oğlumun ameliyat olup tekrar koşması ve yürümesi için Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Sağlık Bakanımızdan ve yetkililerden yardım istiyorum" dedi.

"OĞLUMUN DİĞER ÇOCUKLAR GİBİ KOŞMASINI İSTİYORUM"

Çocuğunun hastalığı ile savaşan Baba Enver Açıkgöz, yardımsever vatandaşların desteğini beklediklerini belirterek "Çocuğumun diğer çocuklar gibi koşup eğlenmesini istiyorum. Oğlumun hastalığıyla mücadele ettiğim sırada çalıştığım Özel Bir Fabrikadan da kovuldum ve şuanda işsizim. Ben oğlumun ameliyatı için fazla bir şey istemiyorum, sadece oğlumun tekrar ameliyat olması için yetkililerden yardım istiyorum’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa