Advert

İçişleri Bakanına Müge Anlı sorusu

İçişleri Bakanına Müge Anlı sorusu
İçişleri Bakanına Müge Anlı sorusu
Bu içerik 765 kez okundu.

CHP Milletvekili Gürer, polis teşkilatınca çözülemeyip, TV programı ile aydınlatılan cinayetleri gündeme getirdi. İçişleri Bakanı’na “Müge Anlı” sorusu
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, polisin bile rafa kaldırdığı cinayetlerin çözüldüğü, yıllardır aranan kayıpların bulunduğu özel bir TV kanalındaki sabah kuşağı programını Meclis Gündemine taşıdı. Gürer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya, bir TV programında bile aydınlığa kavuşturulan cinayetlerin, emniyet güçleri tarafından çözülememiş olmasının bakanlık tarafından nasıl değerlendirildiğini sordu.
TV PROGRAMI İLE AYDINLATILAN CİNAYETLER
CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle yönelttiği soru önergesinde, ATV’de yayınlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” adlı sabah kuşağı programını kastederek, “Özel bir Televizyon Kanalında bir sabah kuşağı programında bugüne kadar onlarca cinayetin faillerinin belirlendiği, bu program ile pek çok cinayet zanlısının yakalandığı, yüzlerce kayıp çocuk ve vatandaşın bulunduğu, yıllardır çözülemeyen ve emniyet güçleri tarafından rafa kaldırılan cinayetlerin perde arkalarının çözüldüğü ve zanlıların bu program sayesinde yakalandığı belirtilmektedir” dedi.
EMNİYET TEŞKİLATININ EKİP VE EKİPMANLARI TV PROGRAMI KADAR YOK MU?
CHP Niğde Milletvekili Gürer, önergesinde TV Programında ifade edildiği gibi yakalanan katil sayısının kaç olduğunu, polis teşkilatının bu tür olaylardan yeterince sonuç alamadığı olayın ne kadar olduğunu, emniyet güçleri tarafından rafa kaldırılmasına rağmen TV programı ile çözülen cinayetlerin sayısın ne olduğunu sordu. Gürer, “İç işleri Bakanlığınca bu TV programında yer alan değerlendirmelere bakış ve yaklaşım nedir? TV programının ekip ve ekipmanları, TV programının ekip ve ekipmanları kadar yok mudur?” şeklindeki soruların yanıtlanmasını istedi.
FAİLİ MEÇHULLER VE KAYIPLAR…
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, benzer bir konuyla ilgili olarak yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde faili meçhul cinayetler ve kayıplarla ilgili sorular yöneltti. Gürer, Türkiye’de faili belli olmayan cinayet ve faili belli olup da yakalanamayan cinayet zanlısı sayılarının açıklanmasını istedi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, önergesinde ayrıca 2016 yılında kayıp kişi sayısının kaç olduğunu ve bunlarının kaçının emniyet güçleri tarafından bulunduğunun, yanıtlanmasını istedi.
HÜKÜMET TARIMDA NE YAPMAK İSTİYOR?

Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Ömer Fethi Gürer, hasat zamanı yapılan buğday ithalatının vergi indirimi kapsamına alınmasıyla çiftçinin zor durumda kalıp, zarar edeceğini söyledi. Türkiye genelinde 2016 yılı verilerine göre 19 milyon ton çeşitli cinslerde buğday üretimi yapıldı. Niğde’de ise yine geçen yıla göre buğday üretimi 224 bin ton civarında. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ithal buğdayların gümrük vergisinde indirim CHP Milletvekili Gürer’in tepkisine neden oldu. Niğdeli üretici daha hasat yapamadan ithal ürünler fiyatları düşürdü. Tahıl ambarı Anadolu’nun iktidarın yanlış politikaları nedeniyle, büyük kayıp yaşadığını belirten Gürer, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İktidar tarımda büyük yanlışlara imza atmaya devam ediyor. Fasulye tam ekim başladığı süreçte ithal girişi sağlandı ve üretici bir bölümü ekim yaparken ürettiğim değere ürünümü satabilecek miyim kaygısı yaratıldı. Daha yakın zamana kadar dünyaya buğday ihracatı yapan ülke durumundayken şimdi ithal ürünlere muhtaç duruma düştük. Bunun yanında Anadolu çiftçisi hasat yapmaya bile başlamadan gümrüklerde vergi indirimine gidildi. Çiftçi çok zor durumda. Çünkü daha hasada başlayamadan gümrüklerde yapılan vergi indirimiyle fiyatlar bir anda düştü”.
ZARARI KİM KARŞILAYACAK ?
Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon üyesi Ömer Fethi Gürer, çiftçinin zararlarının karşılanması gerektiğini söylerken konuşmasını şöyle bitirdi: “Fiyatlarda büyük düşüş olacağı söyleniyor, hatta bazı çiftçiler geçen yılki  fiyatlarının da altında olabileceğini söylüyorlar. Zaten kısıtlı imkânlarla üretim yapan çiftçinin zarar etmesi üretimi olumsuz etkiler. Gümrük vergisi indiriminin bir an önce iptal edilmesi gerekiyor”.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda