Advert
Advert

Âşık Tahiri Kültür Ve Yayla Etkinlikleri gerçekleştirildi

 Âşık Tahiri Kültür Ve Yayla Etkinlikleri gerçekleştirildi
 Âşık Tahiri Kültür Ve Yayla Etkinlikleri gerçekleştirildi
Bu içerik 712 kez okundu.

Niğde’nin Altunhisar İlçesi  Zindan Vadisinde  6. düzenlenen Aşık Tahiri Kültür ve Yayla Şenliklerine Vali Yılmaz Şimşek,  Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Niğde AK Parti Milletvekili Erdoğan Özegen, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Çiftlik Kaymakamı Çağlar Partal, İl Genel Başkanı Bülent Küçüktuna, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti. Niğde Belediyesi Mehter Takımının mehter gösterisi,  yöresel şairlerce şiirlerin okunması, koyun kırkımı, yün eğrilmesi, yayla göçünün sergilenmesi, gölde koyun ve yün yıkanması gibi etkinliklerin gerçekleştiği program en güzel uçurtma sahibi, kuzu, oğlak ve buzağı yetiştiricilerinin tanıtılması ve dereceye girenlerin ödüllerini Vali Şimşek ve protokol üyelerinin elinden alması ile devam etti.
Programda Şehitler ve Gazilerimizin manevi anısına Kur’an Tilaveti ve dualar okundu.  Halk müziği konseri, animasyonlar ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği şenlikte bir konuşma yapan Vali Yılmaz Şimşek;  Önceki gün itibari ile Niğde Valiliği görevime başladım. Allah inşallah bize sizlerle birlikte hayırlı işler yapmayı nasip eder. Göreve başladıktan hemen sonra dün Bor İlçemize giderek Şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrini ve Şehidimizin ailesini ziyaret ettim. Bugünde burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve diğer arkadaşlarımızın katkıları ile  ilçemizde çok güzel bir etkinlik düzenlenmiş  ve ilçemizin tanıtımı için çok değerli bir hizmet yapılmıştır. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi ilimiz için çok önemlidir. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi bizim zenginliğimizdir, bizi biz yapar, bizleri kaynaştırır. Kültürümüzün yaşatılmasına ve daha da zenginleştirilmesine ve inşallah gelecek nesillere aktarılmasına vesile olur. 6. Aşık Tahiri Kültür ve Yayla etkinlikleri bundan sonra daha da zenginleştirilerek güzelleştirilecektir.  Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyor sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa