Advert
Advert

Gürer’den emekliler için intibak kanun teklifi

Gürer’den emekliler için intibak kanun teklifi
Gürer’den emekliler için intibak kanun teklifi Hamza TAV
Bu içerik 704 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emekliler için Meclis Başkanlığına kanun teklifinde bulundu. Kanun tekliflerinde, Emekli maaş intibaklarının 2000 yılından sonra emekli olanlara da uygulanmasını istedi.

EMEKLİ MAAŞ İNTİBAKLARI
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda (Emekli maaş intibaklarının 2000 yılından sonra emekli olanlara da uygulanması) değişiklik yapılması için TBMM Başkanlığına kanun teklifinde bulundu.  2000 yılından sonra emekli olan yaklaşık 9 milyon kişinin maaşlarında intibak yasası ile birlikte 500 liraya varan artışların olması gerektiğini  söyleyen Ömer Fethi Gürer, “Devlet bunun sözünü defalarca verip ardından olmayacağını, devletin bütçesinin bu kadar zengin olmadığını açıkladı.  2000 yılından önce emekli olanların yararlandığı intibak yasasından 2000 yılından sonra emekli olanların yararlanmaması ortada adaletsizlik olduğunun göstergesidir” dedi.  
Ömer Fethi Gürer, “İki kişiden birisinin daha önce emekli olması ve farklı miktarda emekli maaşı almasının önüne geçmek için bu kanun değişikliğinin haksızlığı önleyeceğini düşünüyorum.  Bu uygulama ile kişiler arasındaki maaş farkı ortadan kalkacak ve eşitlik sağlanacaktır” ifadesini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...