Advert
Advert

Aksakallı Bayram öncesi Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek El Bab'a geçti

Aksakallı Bayram öncesi Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek El Bab'a geçti
Aksakallı Bayram öncesi Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek El Bab'a geçti
Bu içerik 742 kez okundu.

Özel Kuvvetler Komutanı Aksakallı, El Bab görevi öncesinde Ramazan Bayramı arifesinde  Niğdeli Kahraman Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettiği öğrenildi. 
15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı kendi emriyle darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini Ramazan Bayramı öncesinde ziyaret etti. 
Bu ziyereti ise şehidin kardeşi Soner Halisdemir sosyal medyadaki kişisel hesabından duyurdu. 
Şehit Ömer Halisdemir’in kabri başında dua eden Aksakallı, mezarlıkta şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner Halisdemir’le de bir araya geldi. Ziyaretin ardındar Korgeneral Aksakallı, karayoluyla kentten ayrılarak El Bab’a gitti. 

AKSAKALLI, EL BAB’TA  MİMBERDEN ASKERLERE SESLENDİ
Niğde’den ayrıldıktan sonra terör örgütlerinden temizlenen El Bab’ta Fırat Kalkanı Harekatı’nda görevli askerlerin yanına giden  Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı burada Bayram Namazı kıldı. 
Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, namaz sonrası minbere çıkıp askerlere hitap etti. Aksakallı’nın konuşmasında; “Bütün dünyanın karşımıza dikildiği El Bab’da ‘şehadete ulaşan kardeşlerimizle birlikte’ büyük destanlar yaratarak, bu millete, bu orduya hiç kimsenin boyun eğdiremeyeceğini bir kez daha dünyaya haykırdık. Bundan sonra da tarihi ve vicdani en büyük sorumluluğumuz bu topraklarda yaşayan Kürt, Türkmen, Arap bütün insanlara adaletin, merhametin olduğu güven içinde bir yaşam sağlamaktır. Sizlerin onurla, şerefle verdiğiniz bu mücadele ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti mazlum ve mağdur milletlerin umut ışığı olmaya devam edecektir. Alacağımız en büyük şan, şeref ve rütbe şehadettir” ifadelerini kullandığı belirtildi.
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar ise bu fotoğrafları, “Böylesine anlamlı bir fotoğrafı Atatürk’ün Balıkesir hutbesinden (Şubat 1923) sonra ilk defa görüyorum” ifadeleri ile paylaştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol