Advert
Advert

Vali Peynircioğlu İlçelere veda ziyaretinde

Vali Peynircioğlu İlçelere veda ziyaretinde
Vali Peynircioğlu İlçelere veda ziyaretinde
Bu içerik 623 kez okundu.

21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede  yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Niğde’deki görevini tamamlayan Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, veda ziyaretlerine Çiftlik, Altunhisar, Bor, Ulukışla ve Çamardı İlçeleri ile devam etti. Ziyaretlerinin ilkine Çiftlik Kaymakamlığı ile başlayan Vali Ertan Peynircioğlu’na, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol eşlik etti. Çiftlik Kaymakamı Çağlar Partal, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, Çiftlik İl Genel Meclis Üyeleri, Kurum Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda Vatandaş tarafından karşılanan Vali Peynircioğlu, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çiftlik Belediyesini ziyaret etti. Daha sonra Altunhisar ilçesine giden Vali Peynircioğlu ve beraberindeki Protokol Üyelerini, Kaymakamlık ziyaretinde İlçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Belde Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Altunhisar Belediyesine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Bor Kaymakamlığına giden Vali Ertan Peynircioğlu’nu burada Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Bor Garnizon Komutanı İkmal Albay Mustafa Kaplan, Kurum Müdürleri, Mahalle ve İlçeye bağlı Köy Muhtarları ile Vatandaşlar karşıladı. Bor Kaymakamlığının ardından Bor Belediyesine geçen Vali Peynircioğlu Belediye Başkanı Sıtkı Erat’ı makamında ziyaret ederek Ulukışla ilçesine hareket etti. Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, ilçede bulunan Kurum Müdürleri, Kaymakamlık Personeli ve çok sayıda Vatandaş tarafından karşılanan Vali Peynircioğlu, Kaymakam Ferhat Atar’ı Makamında ziyaret etti.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu’ya da veda ziyaretinde bulunan Vali Ertan Peynircioğlu’nun son durağı ise Çamardı ilçesi oldu. Çamardı ilçesinde Kaymakam Batuhan Bingöl, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Kurum Müdür ve Amirleri, Muhtarlar Meclis Üyeleri ve Vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Peynircioğlu Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu’yu Makamında ziyaret etti. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde Kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek vedalaştıktan sonra konuşan Vali Peynircioğlu, gösterilen ilgiyi hiç bir zaman unutmayacağını söyledi. Niğde’de geçirdiği süre içerisinde halka hizmet, hakka hizmet anlayışı ile çalıştığının altını çizen Vali Peynircioğlu, "Bu bir bayrak yarışıdır. Bana böyle bir güzelliği yaşattığınız için hepiniz sağ olun, var olun, hakkınızı helal edin." dedi.
Vali Ertan Peynircioğlu veda ziyaretlerine Muhtarlar Derneği ile devam etti. Muhtarlar Derneğine yaptığı ziyarette Dernek Başkanı Bahtiyar Yamaner ve muhtarlarla bir süre sohbet eden Vali Peynircioğlu; “Muhtarlarımız vatandaşlarımızın taleplerinin idarecilere iletilmesi noktasında çok önemli bir görev icraa ediyorlar. Sizlerle başarılı çalışmalar yaptık. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.
Muhtarlar Derneğinden sonraki ziyaretini Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine gerçekleştiren Vali Ertan Peynircioğlu Dernek Başkanı Ömer Demir’ e şimdiye kadar ki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılar diledi. Vali Peynircioğlu. Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde kendisini karşılayan Şehit yakınları ile de tek tek vedalaştı. Vali Ertan Peynircioğlu Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Sakatlar Derneği Niğde Şubesine de veda ziyareti gerçekleştirdi. Sakatlar Derneği Niğde Şubesi Başkanı Songül Çalışkan ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Vali Peynircioğlu; “Sakatlar Derneği Toplumsal Olarak değerli bir görevi yerine getirmektedir. Derneklerimizle işbirliği içinde vatandaşlarımız için çalıştık. İlimiz için çalışırken iş birliği içinde, uyumla çalışmak başarıyı getirir. Sizlerle geçirdiğim zaman benim için çok kıymetliydi. Hepinize hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi. Ziyaretlerinde yaptığı konuşmasında Vali Ertan Peynircioğlu;” Niğde’de görev yaptığım süre zarfında Niğdeli hemşehrilerimin gösterdikleri samimiyet ve içten sevgi için teşekkür ediyorum. Niğde gönlümde özel bir yere sahip olacak. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa