Advert
Advert

Toplulaştırma çalışmaları devam ediyor

Toplulaştırma çalışmaları devam ediyor
Toplulaştırma çalışmaları devam ediyor
Bu içerik 614 kez okundu.

Niğde’de  Misli Ovası III. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi kapsamında Çayırlı, Yarhisar, Aşlama, Dikilitaş, köyleri ile Karatlı ve Edikli Beldelerinde  ‘Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi’ çalışmaları devam ediyor. 
Niğde’de başlatılan Misli Ovası III. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi Kapsamında,  başlatılan ‘Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi’ çalışmaları  6 yerleşim  alanında devam ederken,  Niğde  Merkeze bağlı Çayırlı köyü’nde parselasyon çalışmaları tamamlandı. Parselasyon çalışmalarının tamamlandığı Çayırlı köyü’nde, yeni tapular, tapu sahiplerine dağıtılmak üzere Çayırlı Köyü Muhtarı Bekir Genç’e Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş tarafından teslim edildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Niğde Misli Ovası III. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesinin Çayırlı, Yarhisar, Aşlama, Dikilitaş, köyleri ile Karatlı ve Edikli Beldelerinde uygulanmakta olduğunu söyledi. Baş, Toplulaştırma öncesi 3 bin 124 olan parsel sayısının toplulaştırma sonrası 2 bin olduğunu ve Proje kapsamında 850 km uzunluğunda tarla içi yolların yapıldığını belirtti.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş, “yrıca aynı projede bulunan, Yarhisar, Aşlama, Dikilitaş, Köyleri ile Karatlı ve Edikli Beldelerinde de yeni tapuların kısa zaman içerisinde teslim edilmesi planlanmaktadır” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı