Advert
Advert

Şehit Ömer Halisdemir Müzesi’nde sona doğru

Şehit Ömer Halisdemir Müzesi’nde sona doğru
Şehit Ömer Halisdemir Müzesi’nde sona doğru
Bu içerik 1138 kez okundu.

15 Temmuz 2016 gecesi şehit olan Niğdeli Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir için memleketi Niğde’nin Çukurkuyu Kasabası’nda inşasına başlanan müzede sona doğru geliniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz'da şehit olan Niğdeli Astsubay Ömer Halisdemir için müze oluşturuyor.  
Türk Bayrağı formunda yapılacak olan müze, gençlik merkezi olarak da kullanılacak. Kaba inşası tamamlanan yapının çatı ve duvar çalışmaları devam diyor. Toplam 500 metrekare inşaat alanı olan müze ve gençlik merkezi binası, zemin ve bir kat şeklinde yapılıyor. Yapıda Halisdemir'in özel eşyalarının sergileneceği Müze bölümü oluşturulacak. 

BAYRAK, ARİF NİHAT ASYA, MEHMET AKİF ERSOY...

Müzede 15 Temmuz belgeselinin yayınlanacağı seyir odası ve dinlenme alanları da yer alacak. Binanın çatısı Türk Bayrağı formunda olacak. Bayrağın direğini oluşturan bölümlere bayraklar dikilecek. Bayrakların alt kısımlarında Arif Nihat Asya'nın Bayrak Şiiri'nden ve Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinden alıntılar yer alacak.

500 METREKARE KAPALI, 2 BİN METRE AÇIK MÜZE ALANI
Yapının gençlik merkezi bölümünde kütüphane, derslikler ve bilgi iletişim odası gibi gençlerin faydalanacağı bölümler bulunacak. Toplam 2 bin 500 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen projenin 500 metrekaresi inşaat alanı kalanı ise yeşil alan ve otopark olarak düzenlenecek. Şehir Halisdemir için yapılan müze ve gençlik merkezi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin daha önce Çukurkuyu Beldesi'nde Şehit Astsubayın adının verildiği parkın hemen yanında inşa ediliyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı