Advert

Son İftar Sofrası bugün Şahinali Mahallesi’nde

Son İftar Sofrası bugün Şahinali Mahallesi’nde
Son İftar Sofrası bugün Şahinali Mahallesi’nde
Bu içerik 1407 kez okundu.

      Niğde Belediyesi’nin ‘mahalle iftarları’ programı kapsamında farklı noktalarda açtığı iftar sofralarının sonuncusu, bugün Şahinali Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Daha önce 11 ayrı mahallede iftar sofrası açan Niğde Belediyesi, Kadir Gecesi’ne denk gelen iftar sofrasını Perşembe Pazarı’nda açtı.
      Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ramazan geleneğini yaşatmak ve birlik beraberliği sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarında son sofra bugün Şahinali Mahallesi’nde kurulacak.  
Dün Perşembe Pazarı’nda kurulan iftar sofrasına 7’den 70’e vatandaşlar akın etti.  Pazar alanında kurulan iftar sofrası, saatler öncesinden Belediye personelleri tarafından özenle hazırlandı. Okunan ilahiler eşliğinde ezanı bekleyen vatandaşlar, Kadir Gecesi’nde böylesine kalabalık bir iftar sofrasında bulunmanın manevi hazzını yaşadı. Bir yandan ilahiler okunurken, diğer yandan da çocuklar için pamuk şekeri ikramı yapıldı. Kurulan iftar sofrasına gelen vatandaşla tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, vatandaşın Kadir Gecesi’ni kutladı, hayırlı Ramazan’lar diledi. Ramazan ayının ve tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Akdoğan, bu ayda yapılan duaların kabul olmasını ve Ramazan ayının dünyada akan gözyaşının durmasına vesile olması temennisinde bulundu. Mahalle iftarlarına zaman zaman Niğde’deki farklı firmaların sponsor olduğunu kaydeden Başkan Akdoğan, Perşembe Pazarı’ndaki iftar sofrasının Kendirliler sponsorluğunda gerçekleştiğine de değindi. Kendirliler’e teşekkür eden Başkan Akdoğan’’ Allah hayırlarını kabul etsin’’ dedi.
Bu arada Niğde Belediyesi’nin mahalle iftarları programı bugün Şahinali Mahallesi Özden Market arkasında açılmasıyla son bulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda