Advert
Advert

Niğde Emniyeti huzur için çalışmalarını sürdürüyor

Niğde Emniyeti huzur için çalışmalarını sürdürüyor
Niğde Emniyeti huzur için çalışmalarını sürdürüyor
Bu içerik 936 kez okundu.

Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, toplumun ahlakını bozan suçlara karşı etkin bir şekilde mücadele ettiklerini söyledi. 
Müdür Kurt, “Türkiye genelinde yanlış bir algı var. Tombala oynamak içtihat kararları ile Yargıtay kararları ile suç olarak görülen bir olgu. Bu oyunun ramazanda oynanması daha farklı değerlendirilmesi gereken bir konudur. Ramazan ayında insanların kendilerine daha fazla çeki düzen verip, manevi bir iklime geçilmesi gerekirken, tombala oynamanın geleneksel hale dönüşmesi üzücü bir olaydır. Bunları önlemek için çalışmalarımız devam ediyor. Tombala kumar suçudur. Bizler de tombala oynanan yerlerde denetimlerimizi devam ettireceğiz” dedi. Fuhuş yapan yaptıran, fuhuşa teşvik eden kişilere karşı çalışmaların da devam ettiğini anlatan Emniyet Müdürü Kurt, “Fuhuş yapan yaptıran, fuhuşa teşvik eden kişilere karşı planlı çalışmalar yürütmekteyiz. Bunları fiziki ve teknik anlamda takip ediliyordu. Bunlar Cumhuriyet savcılığından alınan izinler çerçevesinde yapılan çalışmalar aynı zamanda.  Aynı şekilde uyuşturucu madde ile ilgili çok etkili sonuçlar alınıyor. Onları da takip ediyoruz. Uyuşturucu madde kullanan kişiler, ticaretini yapan kişilere karşı da yine gerek teknik planlı çalışmalarımız, gerekse normal şok uygulamalarımızla çalışmalarımız devam ediyor. 
Bizler gerek uyuşturucu madde kullanan kişilere karşı, gerek hırsızlık dolandırıcılık gibi masum insanlarımızın canını yakan insanlara karşı, gerekse kumar ve fuhuş gibi toplumun genel yapısını, ahlakını bozan suçlara karşı mücadelemiz etkin bir şekilde devam ediyor. Biz bu suçlarla mücadelede en büyük desteği yine vatandaşlarımızdan görüyoruz” diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa