Advert
Advert

NİĞDE'NİN YENİ VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK !!!

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu'nun Merkeze alınması ile Niğde Valiliği'ne atanan Yılmaz Şimşek Kimdir?

NİĞDE'NİN YENİ VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK !!!
NİĞDE'NİN YENİ VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK !!!
Bu içerik 4501 kez okundu.

Niğde Valiliği'ne atanan Yılmaz Şimşek Kimdir?

Yılmaz Şimşek 07.12.1971 yılında Antalya-Gazipaşa'da doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Gazipaşa'da tamamladı. 1989 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1993 yılında bitirdi. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 1994' te Niğde Kaymakam Adayı olarak 'Mülki İdare' mesleğine intisap etti. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yaptı. Bu süre içerisinde ayrıca dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 8 ay süreyle İngiltere'ye gönderildi. Adaylık süresinin bitiminden sonra Konya-Halkapınar Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Hamur, Şiran, Aydın-Yenipazar Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. En son Dalaman Kaymakamı olarak görev yapmakta iken, İçişleri Bakanlığının 30/11/2016 tarih ve 2016/861 sayılı kararnamesi ile Pendik Kaymakamlığına atandı.
       Ayrıca, 1995 yılında TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) de 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine Yüksek Lisans programını bitiren Vali Şimşek, 2007 yılında İngiltere'de Portsmouth Üniversitesinde 'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi' adlı teziyle mastırını tamamladı. Halen Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora yapmakta olan Vali Şimşek, evli olup bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.
Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü sayıda yayımlanan kararnameye göre; aralarında İçişleri Bakan Yardımcısı Niğde eski valisi Sebahattin Öztürk'ün de bulunduğu 19 vali merkeze atanırken, 41 ilin valisi değişti ve 12 kaymakam vali olarak çeşitli illere atandı. Merkez valiliğine atanan isimlerin arasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da yer aldı. Vali Coş, 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında eline aldığı otomatik tüfekle darbeci askerlere meydan okumuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa