Advert
Advert

Suriyeli Ayşe’ye kalça çıkığı ameliyatı

Suriyeli Ayşe’ye kalça çıkığı ameliyatı
Suriyeli Ayşe’ye kalça çıkığı ameliyatı
Bu içerik 943 kez okundu.

Niğde’de 2 yaşındaki Suriyeli Ayşe Aziz, Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan kalça çıkığı ameliyatı ile sağlığına kavuştu. 
Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Ayşe Aziz’e, aksama şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye yapılan başvuru üzerine kalça çıkığı teşhisi konuldu. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr.  Ahmet Sinan Sarı öncülüğünde ameliyat edilen hasta, sağlığına kavuştu.
Açıklamada görüşlerine yer verilen uzman Dr. Sarı, şunları kaydetti: 
“Hastanemize aksama şikayeti ile getirilen Ayşe bebeği muayene ettik. Çeşitli tetkiklerin ardından hastamızda kalça çıkığı tespit edildi. Ailesine, yapacağımız işlemler anlatıldı. Açık redüksiyon ameliyatı ile kalça kemiği yerine oturtuldu. Hastamızı güzel sonuçla taburcu ettik. 
Bu ameliyatın önemi vardı. Bu, Niğde’de yapılan ilk kalça çıkığı ameliyatı. Ayrıca Suriyeli mülteci bir ailenin bebeğinin hastanemizde tedavi olup sağlığına kavuşması da önemli. Bu bizleri çok mutlu etti. Güzel sonuçlar alındı. İnşallah hiç gerek kalmaz ama bundan sonraki dönemde kalça çıkığı ameliyatlarını hastanemizde yapmaya devam edeceğiz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa