Advert
Advert

İş adamı her yıl Şehit ailelerini aynı sofrada buluşturuyor...

İş adamı her yıl Şehit ailelerini aynı sofrada buluşturuyor...
İş adamı her yıl Şehit ailelerini aynı sofrada buluşturuyor...
Bu içerik 1461 kez okundu.

İstanbul’da faaliyet gösteren Niğdeli İş Adamı Saksısan Plastik Sanayi sahibi İsa Tanrıverdi tarafından, 3 yıldır geleneksel hale getirilen şehit aileleri iftar buluşması gerçekleşti. 
Şehit ailelerini aynı sofrada buluşturan İş adamı İsa Tanrıverdi, örnek hareketi ile büyük takdir topladı. Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir ise çocukluk arkadaşı olan Tanriverdi’ye teşekkür etti. 

Niğde’de  bulunan şehit ailelerimizi bir arada buluşturmak ve gerek acılarını paylaşmak, gerekse sorunlarını dinlemek için yoğun bir mesai yaptıklarını dile getiren Ömer Demir, desteklerinden dolayı Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, eşi Gülay Peynircioğlu’na, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’a, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu’na, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Koca’ya ve iş adamı İsa Tanrıverdi’ye teşekkür etti. Amaçlarının Şehit aileleriyle yakından ilgilenilmesi ve kahraman şehitlerimizin değerli emanetlerine moral vermek olduğunu söyleyen Demir duygu dolu konuşmasında şunları söyledi: ‘‘Şehit Aileleri Derneğimizin yapmış olduğu 2013-2014 yıllarındaki Çanakkale gezimizde, “1915 Çanakkale Kalan Yürekler” adlı tiyatromuzda, 2015 yılında Konya gezimizde derneğimizden desteklerini esirgemeyen Niğde Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’a ve İstanbul’da faaliyet gösteren Saksısan plastik sanayi ailesine, Özel İdare Genel Sekreterimiz Ali Nebol’ a teşekkür ediyorum, Ayrıca 3 yıldır Merkez köy kasaba ve ilçelerde ikamet eden şehit ailelerimizle yapmış olduğumuz iftar programlarının tamamının sponsorluğunu üstlenen değerli Saksısan Plastik fabrikasına aşahsım, Yönetim Kurulumuz ve şehit ailelerimiz adına teşekkür ediyorum. Niğde İli Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kamu yararına çalışan bir dernek değiliz ama yönetim olarak şehit ailelerimizin her zaman yarına çalıştığımızın bilinci içerisindeyiz. Şehit ailelerimizin yönetimimize vermiş olduğu görevi layıkıyla yerine getirmeye ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Desteklerini her zaman yanımızda hissetimiz değerli ulusal ve yerel basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ Başkan Demir, açıklamasında ünlü Şairimiz; Mithat Cemal Kuntay’ın şu mısralarıyla son verdi “Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır, Toprak, Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.” Evlatlarını vatanımıza kurban veren şehit ailelerimize Yüce Türk Milletinin yapmış olduğu her hizmet vatanımızadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa