Advert
Advert

Ramazan Yıldız: “Bedelliye karşıyız”

Ramazan Yıldız: “Bedelliye karşıyız”
Ramazan Yıldız: “Bedelliye karşıyız”
Bu içerik 790 kez okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube Başkanı Ramazan Yıldız, Dernek binasında yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında  son günlerde gündeme gelen 'bedelli askerlik' konusuna karşı olduklarını, kanuni olarak olmasa da uygulamalarda meydana gelen Gazi Şehit ayrımına karşı olduklarını dile getirdi.  
Yıldız şunları söyledi: “Ülkemiz zor süreçlerden geçmektedir. 30 yıldan bu yana terörle mücadele etmekteyiz. Birden fazla darbelere maruz kaldık. Bir o kadar da muhtıralar oldu.  Bu cennet vatanda olmanın bedelini maalesef 1071’den bugüne ödüyoruz, ödemeye devam edeceğiz. Demokrasimiz birden fazla darbeye ve bir o kadar da muhtıralara ile sekteye uğratılarak belirli bir grubun takvimine girdi ve her defasında ülkemiz geriye gitti. Yüzlerce yetişmiş insan gücümüzle mal oldu ancak hiçbir zaman peygamber Ocağı hain ocağına dönmemiş ti ta ki 15 Temmuz’a kadar.


RABBİM BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
Ülkemiz tarihinin maalesef en büyük acısını derinden hissetti. Bu garip milletin vergileri ile alınan silahlar, uçaklar, helikopterler mermi oldu üzerimize yağdı. 
Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti  kuvvetlerinin içindeki çapulcular, Atatürk’ün izinden gideceği yerde bir cemaatin arkasından giderek Türkiye’mizi uçurumun kenarına getirmiştir. Başta, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde bulunan onurlu ve vatanına sadık mensupları sayesinde darbeye karşı durulmuş, sonra milletimizin demokrasiye sahip çıkmasıyla hükümetimizin dik duruşuyla bertaraf edildi. Rabbim, Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın.Derneğimiz, 5  yıldan bu güne Aziz şehitlerimizin yakınlarının ve kahraman Gazilerimizin menfaatlerini korumak için var gücüyle çalışmaktadır. Bilindiği üzere memur ve hükümet yetkilileri iki yılda bir toplu pazarlık görüşmeleri yaparlar. 
Bu aşamada bizim tekliflerimiz “ Şehit yakınlarımıza üçüncü iş hakkı, şehit çocuklarımızın tamamına iş hakkı, Gazilerimize ikinci iş hakkı, 3600 prim gün de emeklilik, şehit ve ötv den faydalanmayan gazilere  ÖTV muafiyeti, madalyası olan gazilere madalya maaşı adı altında ek ödeme taleplerimiz olmuştur.
Hiç kimsenin aklında yokken, biz Şehit yakınlarımıza ÖTV konusunu gündeme getirdik. Hükümet nezdinde, siyasi partiler nezdinde görüşmeler gerçekleştirdik. Gündem oluşturduk ama sadece gazilerin bu haktan faydalanmaması  bizi derinden üzmüştür. Bu hatanın giderilmesi amacıyla Şehit Gazi Daire Başkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk.
Şehitler arasındaki ve gaziler arasındaki ayrımcılık, biz  terör şehit ve gazilerini derinden üzmektedir. Bizleri temsil eden, temsil ettiğini iddia eden grupların sessiz kaldığı aşikardır. 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği olarak biz sessiz kalmayacağız. Maalesef bu ülkede şehit gazi ayrımı,  bizi olduğu kadar sizleri de üzmektedir. İnanıyorum bu durum geçicidir,hükümetimiz bunun farkındadır.


BEDELLİYE KARŞIYIZ
Şehit Yakınları Gaziler olarak ve  bir Gazi olarak yetkililere sesleniyorum. “Geçmiş dönemlerde bedelli askerlik çıkararak, yüreğimizi bir kez daha yakmıştınız, bizi bir kez daha yaralamıştınız. Sosyal medyada haber programlarında yavaş yavaş bunu dillendirilmeye başlandı. Toplumu hazırlamak için mi söyleniyor bilmiyorum. “ Biz şimdiden karşıyız, kabul edilemez, fakir askere gitsin, zengin parasını versin. Bu, ne insanlığa, ne vicdana, ne de dine sığar. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa