Advert

Özbelde’de 3000 kişilik iftar sofrası

Özbelde’de 3000 kişilik iftar sofrası
Özbelde’de 3000 kişilik iftar sofrası
Bu içerik 677 kez okundu.

Niğde Belediyesi şehrin farklı mahallelerinde kurduğu ve geleneksel hale getirdiği iftar sofraları sayesinde mahalle sakinlerinin bir arada bulunmasını sağlayarak, kalabalık sofralarda Ramazan ayının coşkuyla geçmesine vesile oluyor. Geleneksel mahalle iftarları programını Özbelde Mevkii’nde devam ettiren Niğde Belediyesi, 3 binden fazla vatandaşı aynı sofrada bir araya getirdi.
Önceki gün Özbelde Mevkii’nde açılan iftar sofrası da öncekileri aratmayacak kadar yoğundu. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da Özbelde Mevkii’nde açılan iftar sofrasına gelerek, vatandaşların Ramazan ayını kutladı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti. Akdoğan, geçen yılda aynı noktada iftar sofrası kurduklarını anımsatarak, bu yılki katılımın geçen yıla oranla iki kat arttığını ifade etti.

RAMAZAN’IN RUHUNA UYGUN OLARAK İFTAR AÇIYORUZ
Mahalle iftarlarının yedincisini Özbelde Mevkii’nde gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan düzenlenen her mahalle iftarında olduğu gibi beklenenin üzerinde bir rağbet olduğunu kaydetti. 
Akdoğan, ‘’ Burada Belediyemiz Aşevi’nin açtığı 3000 adet sandalye var ve sandalyelerimizin tamamı doldu. Mahalle sakinlerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Davetimize icabet ederek bizi şereflendirdiler. 
Niğdeli hemşehrilerimizle birlikte Ramazan’ın ruhuna uygun olarak iftarımızı açacağız. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Rabbim nice Ramazanlar görmeyi, ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmayı nasip etsin’’ dedi.
Niğde Belediyesi’nin Ramazan ayı iftar programı :
14 Haziran Çarşamba Dere Mah.
16 Haziran Cuma Efendibey Mah.
19 Haziran Pazartesi İlhanlı TOKİ
21 Haziran Çarşamba Perşembe Pazarı
23 Haziran Cuma Şahinali Mah.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda