Advert

Niğde’de yetimler iftarda buluştu

Niğde’de yetimler iftarda buluştu
Niğde’de yetimler iftarda buluştu
Bu içerik 795 kez okundu.

Niğde Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (BEM-BİR-SEN) Şubesi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından  "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla Suriye, Irak ve Niğdeli yetimleri iftarda buluşturdu.
BEMBİR-Sen ve  İHH  temsilciliği tarafından  Öğretmen evinde düzenlenen iftara   Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, BEMBİR-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper,  beş şehit ailesi, kurum  müdürleri, 30 Suriyeli ve  Iraklı  ile  80’e yakın Niğde’deki yetim çocuklar ve aileleri katıldı.
Niğde Bem-Bir-Sen İl Başkanı Ergün Yılmaz ve İHH Niğde Şube Başkan yardımcısı Muzaffer Eke; “Yetim Gülerse Dünya Güler” Sloganı ile yetimlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz ve onlara bir iftar programı düzenledik.  Biz diyoruz ki  “Yetim gülerse, dünya güler.”  
Yılmaz ve Eke, Yetimlere yönelik bu tür organizasyonları sürdürmeye devam edeceklerini kaydettiler. İftar Programının ardından çocuklara pamuk şekeri, dondurma ikram edilirken çeşitli hediyeler verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda