Advert
Advert

“Kimsesizlerin Kimsesi” Niğde Belediyesi

“Kimsesizlerin Kimsesi” Niğde Belediyesi
“Kimsesizlerin Kimsesi” Niğde Belediyesi
Bu içerik 716 kez okundu.

Niğde Belediyesi, hasta, yaşlı ve engelliler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirdiği sosyal projelerle, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Niğde Belediyesi kalacak evi ve bakacak kimsesi olmayan bir vatandaşa sahip çıktı.
Efendibey Mahallesi’nde tuğlalardan kendi yaptığı ve bir insanın yaşaması mümkün olmayan barakada kalan Hanife Günbatı’nın elinden Niğde Belediyesi tuttu. 
Hanife Günbatı’yı kaldığı barakadan çıkararak güvenli ve sağlıklı yaşayabileceği bir ev tutan Niğde Belediyesi eviyle ilgili tüm ihtiyaçları da karşıladı.

TÜM İHTİYAÇLARI BELEDİYE TARAFINDAN KARŞILANACAK
Hanife Günbatı’yı yeni evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Hanife Günbatı durumunda olan her vatandaşa sahip çıktıklarını belirtti. 
Başkan Akdoğan, `Biz zaten Niğde Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşımıza ekmeğinden evine kadar, sıcak yemeğinden yol parasına kadar bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hanife Teyze bu vatandaşlarımızdan bir tanesi. Hanife Teyzemiz Efendibey Mahallesi’nde madur kalmış, bizim de bundan dün itibariyle haberimiz oldu. 
Hemen ev tutarak eşyalarını tedarik ettik ve Hanife Teyze’yi buraya taşıdık. Bundan sonraki süreçte Hanife teyzenin ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacak’’ dedi.

NİĞDE BELEDİYESİ BİR VATANDAŞA DEĞİL 

HER VATANDAŞA SAHİP ÇIKIYOR
Böyle bir uygulamanın sadece Hanife teyzeye mahsus olmadığının altını çizen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’ Niğde Belediyesi bir vatandaşa değil her vatandaşa sahip çıkıyor. Sosyal belediyecilik bakımından ihtiyacı olan ve kimsesiz vatandaşımızın yanındayız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hanife Teyze de bunun bir örneği’’ şeklinde konuştu.
Yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Hanife Günbatı desteklerinden dolayı Niğde Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa