Advert
Advert

Niğde’de 72 bin 358 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Niğde’de 72 bin 358 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Niğde’de 72 bin 358 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Bu içerik 708 kez okundu.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyle öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Niğde 23 Nisan Havacılar İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna, Niğde İl Genel Sekreteri Ali Nebol, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Kurum Müdürleri, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

Karne töreninde konuşan Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu: “2016-2017 Eğitim Öğretim yılını  tamamladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde büyük emek ve gayret sarf eden velilerimize, annelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Eğitimde Niğde’de çok güzel şeyler oluyor, her geçen gün Niğde’de  eğitim seviyesi yükseliyor. Bu başarı seviyesinin yükselmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Çocuklarımıza da iyi tatiller dilerim. Doya doya, kendilerine faydalı olacak bir tatil geçirmelerini dilerken tüm vatandaşlarımızın Ramazanını kutlarım” şeklinde konuştu.

Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar:  “2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sonuna geldik. Niğde’de 384 okulumuzda 4 Bin 741 öğretmen ile 72 bin 358 öğrencimize karnelerini verdik. Bu heyecanı birlikte yaşıyoruz. Karneleri iyi olan öğrencilerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Karnesindeki notlardan memnun olmayan çocuklarımızın, inşallah yaz tatilinde bu kayıplarını telafi etmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise,  “Niğde’miz bu yıl iyi bir Eğitim Öğretim yılı geçirdi. İnşallah, önümüzdeki yıllarda daha başarılı bir Eğitim Öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum. Çocuklarımıza iyi tatiller dilerken, çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederim” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler