Advert
Advert

İftarın top atışı Faruk Başkan’dan..

İftarın top atışı Faruk Başkan’dan..
İftarın top atışı Faruk Başkan’dan..
Bu içerik 735 kez okundu.

Niğde Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında düzenlenen geleneksel mahalle iftarlarının dün akşamki adresi, Şehit Ömer Halisdemir Meydanı oldu. Yaklaşık 10 bin kişinin meydanı doldurduğu programda, Kuran’ Kerim tilaveti yapıldı, ilahiler okundu, dualar edildi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın top atışını yapmasıyla on binlerce kişi bir arada iftar açmanın manevi hazzını yaşadı. “Gönül Sofralarında Buluşalım’’ sloganıyla mahallelerde iftar programı düzenleyen Niğde Belediyesi, Ramazan ayının beşinci iftarını Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda verdi. Meydandaki iftar programına Niğde halkı yoğun katılım sağladı.  İftara saatler kala Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’na gelen yaklaşık on bin vatandaş hazırlanan masalara oturarak iftar saatini bekledi.

Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda açılan iftar sofrasındaki masaları gezerek iftar açmak için bekleyen vatandaşla tek tek ilgilenen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan vatandaşın ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

TOP ATIŞINI BAŞKAN AKDOĞAN YAPTI

Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda on bine yakın Niğdeli ezanın okunmasını dualar eşliğinde ve büyük bir heyecanla bekledi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın topun fitilini ateşlemesinin ardından on bine yakın vatandaş aynı anda orucunu açtı.

BU MUHTEŞEM KALABALIK İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

İftar yemeğinde vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan on bine yakın vatandaşın iftar programına katılımından dolayı teşekkür etti. Akdoğan, ’’  Bugün burada bu muhteşem katılımı sağlamış olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Niğde Belediyesi olarak düzenlediğimiz Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’ndaki iftar programımıza hepiniz hoşgeldiniz. Ramazan ayınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu mübarek Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine dünyada akan gözyaşının, kanın, haksızlıkların, adaletsizliklerin, terörün ve teröristlerin son bulmasını Cenab’ı Hak’tan niyaz ederim’’ dedi.

AYNI İFTARDA BULUŞMAK EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZDAN BİR TANESİ

“Niğde Belediyesi olarak üç yıldır mahalle iftarları düzenliyoruz’’ diyen Başkan Akdoğan ‘’ Hergün bir mahallemizde Niğdeli kardeşlerimizle beraber oluyor var olan birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyoruz. Amacımız; mahallemizdeki, şehrimizdeki gelir düzeyi en yüksek olanla ihtiyaç sahibi insanımızı bir araya getirmek, onları kaynaştırmak yine aynı şekilde sünnete de uyarak aynı kaptan ve aynı tastan, aynı yemekleri yemek. İnanın bu en büyük mutluluklardan bir tanesi. Niğde Belediyesi olarak düzenlediğimiz iftarlarla hem sizlerle beraber oluyoruz hem de Niğdedeki tüm kardeşlerimizi bu vesileyle bir araya getirmiş oluyoruz’’ diye konuştu.

KADİR GECE'NİZİ VE RAMAZAN BAYRAMI’NIZI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM

Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’ndaki iftar sofrasına gelen binlerce kişinin Mübarek Kadir Gecesi’ni ve Ramazan ayını da kutlayan Akdoğan, ‘’ Ramazan ayının neredeyse ortasına geldik. Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nızı şimdiden kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Niğde Belediyesi olarak vatandaşın her zaman yanında olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Akdoğan ‘’ 24 saat, 365 gün, her an Niğde Belediyesi olarak sizlerin yanındayız. Mümkün olduğu kadar ve gücümüz yettiği kadar tüm sorunlarınızın çözümü için milletvekillerimizle, belediyemizle, hükümetimizle ve tüm teşkilatımızla beraber çalışıyoruz. Şehrimizi bugün bulunduğu konumdan daha ileri noktalara noktalara taşımak için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

TURKCELL’E TEŞEKKÜR

Mahalle iftarlarına zaman zaman sponsor olan firmalara da teşekkür eden Akdoğan ‘’ Bugün düzenlediğimiz iftara sponsor olan Turkcell’e, Turkcell’in yetkililerine, sahibine, genel müdürüne ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin’’ dedi.

Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’ndaki iftar programına Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın yanısıra, AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Temur, Belediye Başkan Yardımcıları ve on bine yakın vatandaş katıldı.

Bu arada Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün Ramazan Ayı İftar Programı:

10 Haziran Cumartesi İnönü Mah.

12 Haziran Pazartesi Özbelde

14 Haziran Çarşamba Dere Mah.

16 Haziran Cuma Efendibey Mah.

19 Haziran Pazartesi İlhanlı TOKİ

21 Haziran Çarşamba Perşembe Pazarı

23 Haziran Cuma Şahinali Mah.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa