Advert
Advert

Gürer 'den hükümete çağrı: “Çalışanlara bayram ikramiyesi verin”

Gürer 'den hükümete çağrı: “Çalışanlara bayram ikramiyesi verin”
Gürer 'den hükümete çağrı: “Çalışanlara bayram ikramiyesi verin”
Bu içerik 696 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak, Ramazan bayramında tüm çalışan kesimlere ikramiye verilmesi önerisinde bulundu. 

ASGARİ ÜCRET 1400 TL, YOKSULLUK SINIRI 5 BİN TL 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ülkemizde vatandaşların yaşadığı geçim sıkıntısına değindi. Ömer Fethi Gürer, açlık sınırının 2 bin liraya dayandığı Türkiye’de, 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 5 bin TL’yi aştığını belirterek, böyle bir ortamda asgari ücretin sadece 1400 TL olmasını eleştirdi. 

 ZENGİN DAHA ÇOK ZENGİNLEŞTİ, YOKSUL DAHA ÇOK YOKSULLAŞTI

Ekonomik sorunlar nedeniyle toplumun büyük kesiminin geçin sıkıntısı içinde olduğunu anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ramazan ayında dahi bir önceki yıla göre oruç açmanın maliyeti yüzde 11 artmıştır. Taşeron işçilerin, mevsimlik işçilerin, geçici işçilerin kadro sorunu çözülmemiştir. Tüm çalışanların ekonomik anlamda büyük bir sıkıntı içinde oldukları görülmektedir. AKP hükûmetleri yoksulu daha yoksul, zengini daha zengin yapmıştır” dedi. 

 HÜKÜMETE ÇAĞRI

Çalışan kesimlere dini bayramlarda ikramiye verilmesi gerektiğine dile getiren Ömer Fethi Gürer, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidarımızda bayramlarda iki ikramiye vereceğimize söz verdik ve vereceğiz, ancak yaşanan mağduriyetleri dikkate alarak Hükümete de çağrı yapmak istiyorum: CHP'nin bu önerisini bu bayramda uygulamaya geçirip emekçilere bayram ikramiyesi verilmelidir. Zaman daha vardır ve enflasyon karşısında ezilen çalışanların nefes alması sağlanmalıdır. Mübarek ramazan ayında olsun çalışanları hatırlayıp hayırlı bir iş yapması için hükümete çağrıda bulunuyorum” şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa