Advert
Advert

”Sungurbey Camii tarihteki ihtişamına kavuşuyor”

”Sungurbey Camii tarihteki ihtişamına kavuşuyor”
”Sungurbey Camii tarihteki ihtişamına kavuşuyor”
Bu içerik 961 kez okundu.

İlhanlılar döneminde Niğde valiliği yapan Seyfettin Sungur Ağa tarafından 1335 yılında yaptırılan ve Türkiye’de bir tane örneği olan Sungurbey camisinin restore edilmesi ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen yaptığı açıklamada; “22. dönem milletvekilliğimde başlatmış olduğumuz restorasyon projemizi belli bir süre kesintiye uğramasına rağmen yeniden başlatarak ihale aşamasına getirdik.
Restorasyon çalışmaları ramazan ayından sonra temmuz ayı içerisinde ihaleye çıkacak , roleve restorasyon ve resitisisyon çalışmaları ihale sonuçlandıktan sonra başlayacaktır” dedi.  Bu muhteşem eserin restore edilmesinin Niğdemizin maddi ve manevi olarak gelişimine büyük katkıda bulunacağını beyan eden Milletvekili Özegen geçmişten bizlere intikal eden bu ata mirasının gelecek kuşaklara sağlam ve orijinal haliyle bırakılması gerektiğini belirtti. 
Yangınlar ve değişik felaketlerle orijinal halini kaybeden sungurbey camisinin bu süreç sonunda yeniden tarihteki muhteşem haline kavuşacağını belirten Milletvekili Özegen;
Sungurbey camisi dışında diğer tarihi yapıların yenileme sürecinin devam edeceğini ve Niğde’nin hak ettiği kültürel altyapıya kavuşacağını söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa