Advert

Bakkallar Odası’ndan üyelerine çağrı

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, 18/05/2017 tarih ve 30078 sayılı Kanun ile yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamına giren borçların yeniden yapılandırılması yönelik müracaatların başladığını borçlarını yapılandırmak isteyen oda üyelerine çağrıda bulundu.

Bakkallar Odası’ndan üyelerine çağrı
Bakkallar Odası’ndan üyelerine çağrı
Bu içerik 1041 kez okundu.

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, 18/05/2017 tarih ve 30078 sayılı Kanun ile yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamına giren borçların yeniden yapılandırılması yönelik müracaatların başladığını, borçlarını yapılandırmak isteyen oda üyelerine çağrıda bulundu.

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe ; “18/05/2017 tarih ve 30078 sayılı Kanun ile yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamına giren borçların yeniden yapılandırılması öngörülmektedir. Odamıza olan yıllık aidat borçlarının Kanunda belirtilen kurallar çerçevesinde yapılandırarak 6 taksitte (aylık dönemler halinde) ödemeler başlamıştır Kanun kapsamından yararlanmak isteyen oda üyelerimiz odamıza müracaatları rica olunur” dedi.

Göktepe; “31 Mart 2017 tarihi (bu tarih dâhil) itibarıyla, ödenmesi gerektiği hâlde bu Kanunun yayımı tarihine kadar ödenmemiş olan; 7/6/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre esnaf ve sanatkarların üyesi oldukları odalara olan aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara, birlik ve federasyonların Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna olan katılma payı, esnaf ve sanatkarların meslek eğitimini geliştirme ve destekleme fonu borç asıllarının ödenmemiş kısmının birinci taksiti bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar, kalanı aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte ödenmesi hâlinde, bu alacaklara uygulanan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilir. Bu fıkra hükmünden yararlanılabilmesi için bu Kanunun yayımı tarihini izleyen ikinci ayın sonuna kadar alacaklı birime başvurulması şarttır. Fıkra kapsamında ödenmesi gereken tutarların fıkrada öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi hâlinde, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edilir. Bu fıkra hükmünden yararlanmak isteyen borçluların fıkrada belirtilen şartları yerine getirmelerinin yanı sıra dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları şarttır. Bu kapsamda tamamı ödenen alacaklara ilişkin yargılama giderleri ile icra masrafları ve vekâlet ücretleri karşılıklı olarak talep edilmez. Bu Kanunun yayımı tarihi itibarıyla üyelerin odalara, odaların birlik ve federasyonlara, birlik ve federasyonların da Konfederasyona kısmen veya tamamen ödemiş olduğu aidat ve katılma payı asıllarına isabet eden ve ödenmemiş olan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda