Advert

Çimsa, Niğdeliler ile İlhanlı Mahallesi’nde iftarda buluştu

Çimsa, Niğdeliler ile İlhanlı Mahallesi’nde iftarda buluştu
Çimsa, Niğdeliler ile İlhanlı Mahallesi’nde iftarda buluştu
Bu içerik 714 kez okundu.

Sabancı Holding iştiraki olan, Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, Niğde Belediyesi işbirliğiyle Niğde’nin İlhanlı Mahallesi’nde 3 bin 400 kişinin katıldığı halk iftarı düzenledi. İftar yemeğine Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Özkan, İlhanlı mahallesi sakinleri, Çimsa üst yönetimi ve Çimsa’nın iş ortakları yoğun katılım gösterdi. İftar yemeğinde Niğdeliler, Ramazan’ın bereketini paylaşarak, birlik içerisinde oruçlarını açtılar.

Çocuklara yönelik eğitim projelerini desteklemeyi kurumsal bir sorumluluk olarak gören Çimsa, 2011 yılında Niğde Fabrikası’nda 7-12 yaş arası köy çocuklarının katılımı ile gerçekleşen ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesini yürütmektedir.  ‘Yaz Çocukları’ projesi ile çocukların yaz tatilleri içerisinde iki haftalarını verimli ve etkin kullanmaları amaçlanmakta; uzman psikologlar, yaratıcı drama eğitmenleri ve spor eğitmenleri tarafından hazırlanan programlar doğrultusunda çocuklar, yaratıcı yazarlık, yaratıcı drama ile kişisel gelişim, basketbol, voleybol ve koordinasyon gibi çeşitli branşlarda eğitim görmektedir. 6 yıldır aralıksız devam eden ve 2016 yılı itibariyle toplam 595 çocuğa ulaşılan projede, önümüzdeki yıllarda diğer Çimsa fabrikalarının olduğu illerin de katılması ile bu sayının daha da artması hedeflenmektedir.

İlhanlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeği öncesinde Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu ortak projede, başarılı olan öğrencilere Çimsa Niğde Fabrikası’nın desteği ile ödül töreni düzenlendi. Çimsa, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, okul içi ve dışında göstermiş oldukları çevre hassasiyetinden ötürü öğrencilere 8 adet bisiklet hediye etti.

ÇİMSA HAKKINDA

Sabancı Holding iştiraki olan ve Türkiye’de sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuş olup, bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir. Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda