Advert

Niğde’nin en büyük camisine yoğun ilgi

Niğde’nin en büyük camisine yoğun ilgi
Niğde’nin en büyük camisine yoğun ilgi
Bu içerik 786 kez okundu.

Niğde’de geçtiğimiz günlerde ibadete açılan Fatih Sultan Mehmet Camii'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Niğdeliler vakit namazları ve teravih namazlarını Fatih Sultan Mehmet Cami'inde eda ediyor. Merkez Dışarı Camii'nde kılınan cenaze namazları da artık bu camide kılınacak. Selçuk Mahallesi'nde açılışı yapılan Fatih Sultan Mehmet Cami, vatandaşların destekleriyle 7 milyon TL’ye mal oldu. Caminin içerisinde gasılhane, Kur'an Kursu, dışarıdan gelen misafirler için duş odaları bulunuyor.

Cami Yaptırma Dernek Başkanı ve Selçuk Mahallesi Muhtarı İsmail Ünal, camiye zengininden fakirine her kesimden vatandaşın katkısı olduğunu söyledi. Muhtar Ünal, yaşlı bir kadının gelerek parmağından çıkardığı yüzüğü vermek istediği anda bu caminin yapılışının daha da hızlandığını kaydetti.

CENAZELER BURADAN KALKACAKTIR

Muhtar Ünal;‘‘Bu sosyal tesislerde altı adet sınıfımız bulunmaktadır. 3 tanesi 3-6 yaş gurubu küçük çocuklar için, 3 tanesi yetişkinler için, bunun yanında yemekhanesi, çocuklar için mutfağı bulunmaktadır. Bunun akabinde çok amaçlı taziye salonumuz, gasilhanemiz, morgumuz, kütüphanemiz, sevgi mağazamız, misafirhanemiz ve çocuk oyun odalarımız vardır. Cenazeler buradan kalkacaktır. Dışarı Camii'nin en azından trafik sıkışıklığını ve cenaze namazlarının dar kısımda kılındığını biliyoruz. Artık burada geniş ferah bir alanda cenazelerin kalkmasını sağlayacağız. Burada şadırvanımız var 32 tane abdesthanemiz, 15 tane tuvalet ve abdest hanelikler mevcuttur. Bunun akabinde dışarıdan gelen herhangi bir vatandaşımız için de 3 tane banyomuz ayrıca hizmet vermektedir. Ve açılışı da Rabbimize hamd olsun 11 ayın sultanı ramazan ayında gerçekleşti, 29 Mayıs 2017 yılında açmış bulunmaktayız. Belediyemizin plan proje ve maddi manevi destekleri vardır. Çevre düzenlemesinden dolayı da Belediye Başkanımıza ayrıyeten teşekkür ediyoruz’’dedi.

HAYIRSEVERLER BÜYÜK DESTEK VERDİ

Hayırseverlerin  cami yapımına büyük destek verdiğini ifade eden Muhtar, açıklamasının devamında şunları söyledi;‘‘Burada halkımızın hiçbir beklentisi olmadan yaptığı katkılar da oldu. Biz buraya başlamadan önce bir hayırseverimiz 700 bin lira vereyim dedi ve biz buraya başladık fakat nasip olmadı. 700 bin lira gelmedi fakat Rabbimiz o kadar hayırsever kişiler çıkardı ki karşımıza işlerimize yardımcı oldular. Mesela bir vatandaşımız gelerek elindeki tek maddi değeri olan yüzüğünü verdi. Eşinin vefat ettiğini, bu yüzüğü de buraya bağışlayacağını belirtti. Başka hiçbir şeyi olmayan kişi yüzüğünü bu camiye bağış yaptı. O beni çok duygulandırdı. Fakirinden zenginine kadar herkes yardımcı oldu. Zeki Güneş abimiz, amcamız karşımıza çıktı ve bize büyük maddi kaynak sağladı. Tabi bunun yanında çok değerli büyüklerimiz bizi yalnız bırakmadılar. Her konuda yardımcı oldular. Camimiz,toplam 7 milyona mal oldu.’’

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda