Advert
Advert

“Kasten öldürme olayı asılsız...”

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Adana'da hırsızlık ve gasp suçundan cezaevinde kalan 2 mahkumun, "Niğde'de öldürdükleri kişiyi gömdüklerini" söylemeleri üzerine, kentte boş arazide kepçeyle ceset aranmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Kasten öldürme olayı asılsız...”
“Kasten öldürme olayı asılsız...”
Bu içerik 732 kez okundu.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Adana'da hırsızlık ve gasp suçundan cezaevinde olan 2 mahkumun, "Niğde'de öldürdükleri kişiyi gömdüklerini" söylemeleri üzerine, kentte boş arazide kepçeyle ceset aranmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş  konuya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: 
“Ceyhan M Tipi Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olarak bulunan İ.A., Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderdiği dilekçesinde ve alınan ifadesinde 2012 yılı haziran ayı içerisinde derbent mezarlığının arkasındaki bölgede daha evvelden tanımadığı ve kimlik bilgilerini bilmediği bir kişi ile tartıştığını, kavgaya dönüşen tartışma sırasında tanımadığı bu kişiyi öldürdüğünü, olay sırasında yanında olan ve yine aynı cezaevinde hükümlü olarak bulunan M.D. ile birlikte öldürdüğü bu kişiyi toprağı kazarak gömdüğünü, vicdan azabı duyduğunu, şahsı gömdüğü yeri gösterebileceğini bildirmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca kasten öldürme suçundan soruşturma başlatılmıştır. Hükümlü M.D’ de alınan ifadesinde İ.A.’yı doğrulamıştır.
29/05/2017 tarihinde hükümlüler, İ.A. ve M.D. Ceyhan M Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Niğde’ye getirtilmiş, yer gösterme işlemi yaptırılmış, yapılan kazı çalışmasında gösterdikleri bölgede herhangi bir ceset çıkmamıştır. Hükümlü İ.A.’nın yeniden alınan ifadesinde H.A. isimli kişinin de olaya iştirak ettiğini, bu kişinin olaydan sonra cesedi bulunduğu yerden almış olabileceğini bildirmesi üzerine, H.A. isimli kişinin ifadesi alınmış, H.A. beyanında suçlamaları kabul etmemiştir.
Kasten öldürme olayının asılsız olduğunun anlaşılması üzerine 31/05/2017 tarihinde yeniden ifadeleri alınan hükümlüler İ.A. ve M.D. daha önceki beyanlarının doğru olmadığını, halen bulundukları Ceyhan M Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakillerinin yapılmasını sağlamak amacıyla yalan söylediklerini itiraf etmişlerdir.Öselmiş, Hükümlüler İ.A. ve M.D. hakkında suç uydurma ve iftira suçlarından re’sen soruşturma başlatıldığını söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı