Advert
Advert

Okudukları kitapların kahramanlarını canlandırdılar

KOP okuyor projesi kapsamında okudukları kitapların kahramanlarını canlandırdılar.

Okudukları kitapların kahramanlarını canlandırdılar
Okudukları kitapların kahramanlarını canlandırdılar
Bu içerik 563 kez okundu.

Niğde Merkez Selçuk İlkokulu  KOP Projesi kapsamında 23.05.2017 Salı akşamı düzenlemiş olduğu "Okusun Canlar ,Yeşersin Fidanlar" sloganı ile hayat bulan etkinliği geniş bir katılım ve yoğun ilgi ile gerçekleştirilmiştir. Öğrenci ve öğretmenlerin titiz uğraşları sonucu ortaya çıkan etkinlikler ve gösteriler misafirlere sunuldu. Program akışı başlangıcında Okul Müdürü Orhan ÇETİN projenin amacını, günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasını şu şekilde gerçekleştirdi:

“ Okusun Canlar Yeşersin Fidanlar adlı Projemizle ‘‘Niçin Okumalıyız?’’ sorusuna cevaplar aradık ve pek çok cevap verdik. Eminim arayanlar için daha nice cevaplar vardır. Şunu belirtelim ki; okuma eylemini belirli mekânlara ve zamana hapsetmemek gerekir. Yapılması gereken şey; hayatımız boyunca okuma gayreti içerisinde olmaktır.

Okumak var oluş gayemizi anlamak ve yaşamaktır. Kitaplar yaşadığımız dünyayı zirvelerden izlemek için tırmandığımız dağlardır. Geçmişten ibret aldıracak, geleceğe bizleri hazırlayacak, bize bizi tanıtacak en büyük güç, kitaplarda gizlidir. Kendimizi tanımanın, hayat amacını anlamanın, yaradılış gayemizi kavramanın yolu okumaktan geçiyor.

Bu gün bizler de Müslümanlar olarak okumaya değer vermeliyiz. Kelâmsız, kalemsiz, kitapsız bir hayatın bize ait olmadığını bilmeliyiz. Sorulara cevap, sorunlara çözüm bulmak, geleceğe adım atmak için okumalıyız.

Rabbimizin “oku” emrini yerine getirmeliyiz. Zilletten izzete, gariplikten galibiyete hicret için okumalıyız. Unutmamalıyız, okumak bir istek değil, bir emir ve bir görevdir. Bu Rabbanî emri zaman geçirmeden en güzel şekilde yerine getirmeliyiz. Evet, Şimdi okumanın tam vaktidir.

Kıymetli misafirler bu etkinliğimizde de bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza, bu projede her an yanımda olan tüm çalışma arkadaşlarıma bu akşam bizler için bu etkinlikleri hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Orhan Çetin'in konuşmasının akabinde programın akışına uygun olarak hazırlanmıştır. Okul öğrencilerinden bir kısmı, KOP projesi kapsamında okudukları hikayelerdeki kahramanları etkili bir şekilde canlandırmış ve göz dolduran bir piyes sergilemiştir.      Program, tüm izleyenler tarafından yoğun bir ilgi ile izlenmiş ve büyük bir alkış almıştır. Programa katılan konukların, başta okul müdürü olmak üzere tüm okul personeli ve görevli öğrencileri tebrik etmesiyle program amacına ulaşarak son bulmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol