Advert
Advert

Aktaş Kasabası’nda yeni yapılan cami törenle hizmete açıldı

Niğde Merkeze Bağlı Aktaş Kasabası Merkez Efendibey Camii, dün gerçekleştirilen muhteşem tören ve katılımla hizmete açılarak Cuma namazı kılındı.

Aktaş Kasabası’nda yeni yapılan cami törenle hizmete açıldı
Aktaş Kasabası’nda yeni yapılan cami törenle hizmete açıldı
Bu içerik 1067 kez okundu.

Niğde Merkeze Bağlı Aktaş Kasabası Merkez Efendibey Camii dün gerçekleştirilen muhteşem tören ve katılımla hizmete açılarak Cuma namazı kılındı.Aktaş  kasabası Merkez Efendibey Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde Aktaş Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan ve ev sahipliğini Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur ve Aktaş halkı yaptı.Yaklaşık iki yıl süren muhteşem yapının açılışına, Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP yerel Yönetimleren Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl MHP Niğde 23. Dönem Milletvekili Mümin İnan, Belde Belediye Başkanları, Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar,  CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, CHP İl Genel Meclis Üyesi Rasim Yılmaz, köy muhtarları, sendika temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yanısıra çok sayıda vatandaş ile Kasaba halkı katıldı.

Açılış töreninde ilk konuşmayı Aktaş Merkez Efendibey Cami Yaptırma ve yaşatma Dereği Başkanı Erol Karabaş yaptı. Karabaş, “Aktaş kasabasına, Aktaş halkına desteklerinden ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

BAŞKAN ÇAMUR “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUM”

Aktaş Belde meydanında düzenlenen tören sonrası ilk Cuma namazı kılındı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın ilk konuşmasını Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur yaptı.

“2009 yılında bu meydanlara gelerek kasabamıza, vatanımıza, milletimize yakışır bir şekilde bir camii inşa edeceğiz demiştik” diyerek kouşmasına başlayan Belediye Başkanı Yaşar Çamur, “Aktaş Kasabası halkımız da bu fikrimize destek çıkarak yardımlarını esirgemediler. Bugün geldiğimiz noktada halkımızın büyük desteği ile bugün bu camimizin açılışını yapıyoruz. Bu açılışını yapmış olduğumuz cami ilki beldemize bağlı Yeni Mahelle’de ki camimiz olmak üzere bizim ikinci camimizdir. Bugüne kadar desteğini ve yardımını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza ayrıca bugün bu camimizin açılışına katılan tüm davetlilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

UÇGUN HEM TEBRİK ETTİ HEM DE VEDALAŞTI

Davetliler arasında bulunan ve Niğde’den önümüdeki günlerde Manisa’nın Alaşehir ilçesine Kaymakam olarak atanan Niğde Valli Yardımcsı Abdullah Uçgun’da törende konuşarak hem tebrik etti hemde helallik istedi. 

Törende konuşan Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun “ Bugün burada açılışını yapmış olduğumuz bu güzel eser Aktaş Kasabası’na hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca bildiğiniz üzere Manisa Alaşehir Kaymakamlığına görevlendirildim. Önümüzde günlerde ilimizden ayrılacağım, haklarınızı helal ediniz. Yaklaşık 5 yıldır görev yaptığım Niğde Vali Yardımcılığı görevinde hemşerilerimizle değişik vesilelerle bir araya geldik. Hep birlikte üzüldük sevindik güzel günler yaşadık. Hep birlikte güzel hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Bizden sonraki gelecek olan arkadaşlarda aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu eserin yapımında emeği geçen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve kasaba halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ÖZEGEN: EMEĞİNİZE SAĞLIK

Törende bir konuşma da AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen yaptı. Özegen konuşmasında; "Öncelikle tüm hemşerilerimin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum, nice Ramazan ve bayramlara yetişmeyi Rabbim nasip etsin. Bu güzel ibadethanenin yapımında bugüne kadar emeği geçen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Emeğinize ve detseğinize sağlık” dedi.

GÜRER: ATATÜRK’Ü DE SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise, "Camimiz tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah sizlere nice nice ibadetleri burada yapmayı nasip etsin. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Bu camide emeği geçen, katkı sunan tüm hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu camilerde ibadet edebilmemize önderlik eden ve unutmamamız gereken yüce şahsiyet Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü de saygı şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa