Advert
Advert

‘Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor’ projesi

‘Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor’ projesi
‘Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor’ projesi
Bu içerik 954 kez okundu.

Niğde’nin Dündarlı Beldesi, 100. Yıl Ortaokulunun hazırladığı “Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor” projesi kapsamında kasabada kütüphane açıldı. 
Arasında Niğde’nin de olduğu KOP Bölgesinde yer alan 6 ilde “KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı (KOP Okuyor Projesi)” uygulanmıştı. Proje kapsamında Dündarlı 100. Yıl Ortaokulunun hazırladığı “Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor” isimli proje KOP tarafından değerlendirilerek kabul gördü. Dündarlı 100. Yıl Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan proje bugün yapılan törenin ardından uygulamaya konuldu.
Geçmişte çocuk gelinler ile gündeme gelen kasabada yaşanan küçük yaşta evlilikleri önlemek, kasaba halkının bu konuda bilinçlendirilmesi, okuma alışkanlığının oluşturulması amacıyla KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın destekleri ile “Dündarlı Okuyor Çocuk Gelinler Bitiyor” isimli proje kapsamında kütüphane açılışı yapıldı. Kasabada öğrencilerin ve halkın faydalanabileceği yüzlerce kitaptan oluşan kütüphanenin açılışının ardından okulda çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Dündarlı 100. Yıl Ortaokulu bahçesinde yapılan etkinlikte Dündarlı Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan okumanın önemi hakkında kısa bir konuşma yaptı. Şölen havasında geçen kütüphane açılışında, kasaba kadınlarının katıldığı okuma yarışması da yapıldı. Yarışmanın ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.
Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte öğrenciler halk oyunu oynadı. Yerel sanatçıların çaldığı parçalar ile kasaba halkı ve öğrenciler doyasıya eğlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa