Advert
Advert

Gürer: “Hükümet taşeronların duygularıyla oynadı”

Gürer: “Hükümet taşeronların duygularıyla oynadı”
Gürer: “Hükümet taşeronların duygularıyla oynadı” Hamza TAV
Bu içerik 324 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak taşeron işçilerin sorunlarını gündeme getirdi. Ömer Fethi Gürer, “21. Yüzyılın kölelik sistemi” olarak nitelendirdiği taşeron işçi çalıştırma uygulamasının derhal sonlandırılması gerektiğini söyledi. 

2 MİLYON TAŞERON İŞÇİ GÜVENCESİZ

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, 750 bini kamuda olmak üzere toplam 2 milyon taşeron işçinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Taşeron işçilik; sendikasız, güvencesiz, çok düşük ücretle, yıllık izni olmadan, mesai saatlerine uyulmadan gerçekleşen çalışma halidir” dedi.

YÜZYILIN KÖLELİK SİSTEMİ

Taşeron işçiliği sisteminin sömürü amaçlı bir uygulama olduğunu ve bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, taşeron işçiliği sisteminin hak ve adalette bağdaştırılamayacağını vurguladı. Gürer, “21. Yüzyılın kölelik sistemi olan taşeron işçilik sistemi mutlaka sonlandırılmalıdır” dedi. 

AKP SÖZÜNÜ TUTMADI 

AK Parti’nin seçimlerden önce taşeron işçilere kadro verileceği yönündeki sözünü de anımsatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Seçimden önce, üç ay içinde kadro sözü verilmişti. AKP bu sözünü tutmadı. Oy için işçilerin duygularıyla oynadı. Hükümete çağrıda bulunuyorum; taşeron işçilerin, mevsimlik iççilerin ve geçici işçilerin derhal kadroya alınması için gerekli girişimler yapılmalıdır” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...