Advert
Advert

Özel Niğde Final Temel Lisesi “Yıl sonu kültür ve sanat etkinliği”

Özel Niğde Final Temel Lisesi “Yıl Sonu Kültür Ve Sanat Etkinliği” coşkuyla gerçekleştirildi.

Özel Niğde Final Temel Lisesi “Yıl sonu kültür ve sanat etkinliği”
Özel Niğde Final Temel Lisesi “Yıl sonu kültür ve sanat etkinliği”
Bu içerik 1081 kez okundu.

Özel Niğde Final Temel Lisesi’nin gençlik, dinamizm, kültür ve başarı temalarıyla harmanlanan çoklu etkinliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinliğe Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş,  değerli eşi Hakime Ayşegül Öselmiş,  İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ve MÜSİAD İl Temsilcisi İsmail Karanfil , Öğretmenler, veliler, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldılar. Niğde milletvekillerimiz Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen çektikleri telgraflarla başarı dileklerinde bulundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, okul müdürü Hakan Aydın’ın özel nedenlerden dolayı il dışında olması sebebiyle açılış konuşmasını Müdür Yardımcısı Ahmet Kafa yaptı. Kafa konuşmasında, etkinliğin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesi münasebetiyle gençliğin kültürel etkinliklerle buluşmasının geleceğimiz açısından önemine vurgu yaparak Özel Niğde Final Temel Lisesi’nin kendi konseptinde öncü bir eğitim kurumu haline gelmesinin tesadüf olmadığını bilakis bu başarının altında, idealist bir kadronun yenilikçi, girişimci, dinamik bir bakış açısıyla yüksek gayret ve emeklerinin yattığını söyledi. İlaveten Özel Niğde Final Temel Lisesi öğrencilerinin resim, müzik, tiyatro ve geleneksel sanatları içine alan gösteri, sergi ve icra birimlerinin hedefledikleri öğrenci odaklı, kültürel etkinliklerin somut bir tanığı olduğunu ifade etti. Kafa’nın konuşmasını takiben öğrencilerden Barış Can İN solo müzik dinletisi icra etti.

Etkinlik, Temel Lisenin tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan “Sınavsız Hava Sahası” adlı oyunun 1. perdesiyle devam etti. Sınavların eleştirildiği bu durum komedisi, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Ardından Cihat Şener, Ayşe Karalar ve Meral Bıyık’ın öncülüğünde, öğrencilerin hazırlamış olduğu ebru, takı tasarım ve görsel sanat ürünleri sergilendi. Sergiden elde edilen gelir ise Lösev’e bağışlandı. Serginin ardından tiyatro gurubu “Sınavsız Hava Sahası” adlı oyunun 2. perdesini sergiledi, oyun seyirciler tarafından coşkulu alkışlarla desteklendi.  Hayri Yıldız kompozitörlüğündeki Özel Final Temel Lisesi müzik gurubu, pop ve rock içerikli şarkılarıyla salonu coşturdular. Programın süprizi ise okul rehber öğretmeni Elçin Kalkandelen’in, Hayri Yıldız ile gerçekleştirdikleri düet oldu. Katılımcıların ritim ve tempo tutarak iştirak ettikleri bu sürpriz düetten sonra program, Okul Müdür Yardımcısı Ahmet Kafa’nın programda emeği geçen Mehmet Yavuz, Cihat Şener, Rıdvan Akarsu, Hayri Yıldız, Ayşe Karalar ve Meral Bıyık ‘a hediyelerini vermeleriyle sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa