Advert
Advert

“Proje Pazar” açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ‘ Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ projesi kapsamında Niğde’de girişimcilik eğitimi alan 57 Kadın çiftçiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

“Proje Pazar” açıldı
“Proje Pazar” açıldı
Bu içerik 510 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından  ‘ Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ projesi kapsamında Niğde’de girişimcilik eğitimi alan 57 Kadın çiftçiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor projesinin sertifika törenine Altunhisar ilçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı,  Altunhisar İlçe Belediye Başkanı Erdal Sarı,  Niğde İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş, Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel, Niğde Patates Araştırma İstasyonu Müdürü Uğur Pırlak, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar davetliler ve Girişimci kadınlar katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayımlar Dairesi Başkanlığı tarafından 16 ilde  başlatılan  ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ Proje Pazarı ve sertifika programı gerçekleştirilirken, programının sonunda kadın çiftçilerin hazırlamış oldukları projeler  ‘’Proje Pazarı”  adı altında tanıtıldı. Tanıtım programında 57 girişimci kadın çiftçiye sertifikaları verilirken, proje yarışmasında ilk 3’e giren üç kadın çiftçiye ödülleri verildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş; 57 Kadın çiftçiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verildiğini belirti.

 Müdür Baş;“Tarımda genç girişimci kadınlar güçleniyor ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içerisinde yer alan 18-40 yaşlarında genç kadınlara yönelik faaliyet gösterecektir. 57 kadın çiftçiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmiştir. Programa katılarak eğitim alan ve proje fikri olan kadın çiftçilerin eğitim sonunda kendileri tarafından hazırlanarak İl müdürlüğümüze teslim ettikleri 55 adet proje İl Proje değerlendirme jürisi tarafından değerlendirilerek 16 il arasında yarışmada Niğde’yi  temsil edecek olan projeler belirlenmiştir” diye konuştu.

Müdür Baş; “Ayrıca bakanlığımız tarafından il birincisine 3 Bin TL, ikinciye 2 Bin TL ve 3.’ye Bin TL ödül verildi. Niğde’nin de içerisinde olduğu 16 il arasında yapılacak olan yarışma sonunda Bölge Birincisine projesini hayata geçirmek üzere 40 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilecektir.” Dedi.

PROJE PAZARINDA KAYMAKAM KAYMAKAMI TÜRKÜ SÖYLEDİ

Proje pazarı tanıtım programında yapılan konuşmaların ardından Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin konser verdiği esnada Altunhisar ilçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı elline saz alarak Karacaoğlan’dan bir türkü okudu. Kaymakam Kayabaş’ın saz çalması ve türkü okuması katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler