Advert
Advert

Bisiklet ve yürüyüş yolu uzatılıyor

Niğde Belediyesi şehrin değişimi ve gelişimi için yaptığı çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Bisiklet ve yürüyüş yolu uzatılıyor
Bisiklet ve yürüyüş yolu uzatılıyor
Bu içerik 419 kez okundu.

Niğde Belediyesi şehrin değişimi ve gelişimi için yaptığı çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Niğde Belediyesi’nin MEDAŞ Kavşağından Fertek yol ayrımına kadar yaptığı bisiklet ve yürüyüş yolu Ömer Halisdemir Üniversitesi kavşağına kadar uzatılıyor. Çevre düzenlemesi ve peyzajıyla şehri farklı bir görünüme kavuşturan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu'nun tamamı 3300 metre olacak.

Şehir estetiğine katkı sağlayan modern bisiklet ve yürüyüş yolunda çalışmalar yoğun bir tempoyla sürdürülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün MEDAŞ Kavşağı’ndan Fertek Yolu Kavşağı’na kadar olan 1100 metrelik bölümde başlattığı bisiklet ve yürüyüş yolu Ömer Halisdemir Üniversitesi Kavşağı’na kadar uzatılıyor. Bu kapsamda 1100 metre olan bisiklet ve yürüyüş yoluna 2200 metre daha ilave ediliyor. Böylece MEDAŞ Kavşağı’ndan başlayan bisiklet ve yürüyüş yolunun uzunluğu 3300 metre oluyor.

Renkli ve desenli asfalt, sentetik zemin, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile dikkat çeken bisiklet ve yürüyüş yolunun genişliği de yine 5 metre olacak. 2 metre yürüyüş yolu, 2 metre bisiklet yolu ve 1 metre de yeşillendirme çalışmaları yapılan renklendirmeyle birbirinden ayrılacak.

YAKLAŞIK 40 BİN FİDAN DİKİMİ OLACAK

Modern bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmalarını sık sık yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan birkaç fidanın dikimini de kendisi yaptı. Akdoğan, ‘’ MEDAŞ Kavşağı’ndan başlayan bisiklet ve yürüyüş yolunu toplamda 3300 metre olacak şekilde uzatıyoruz. 440 ağaç, 14 Bin adet ardıç ve 16 bin adet taflanın içinde bulunduğu fidan ve bitkilerimizin de dikimi gerçekleştirilecek. Peyzaj çalışmalarımızla da birlikte sporseverlerin günün her saati rahatça yürüyüş yapabileceği aynı zamanda bisiklet de kullanabileceği güvenli ve rahat alanlar oluşturuyoruz’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol