Advert
Advert

Niğde Final Temel Lisesinde Anneler Günü Coşkusu

Final Eğitim Kurumları 12 yıldır geleneksel hale getirdiği Anneler Günü’nü velilerle coşkulu bir şekilde kutladı.

Niğde Final Temel Lisesinde Anneler Günü Coşkusu
Niğde Final Temel Lisesinde Anneler Günü Coşkusu
Bu içerik 1006 kez okundu.

Final Eğitim Kurumları 12 yıldır geleneksel hale getirdiği Anneler Günü’nü velilerle coşkulu bir şekilde kutladı. Grand Hotel’de gerçekleşen kutlamaya öğrenci, öğretmen ve veliler yoğun bir katılım gösterdi.Program, aziz şehitlerimiz ve ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları adına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Özel Niğde Final Temel Lisesi Rehber Öğretmenlerinden Elçin Kalkandelen:  “Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Varlığımız ancak onlarla bir bütün meydana getirir. Bizi hayata getiren, yaşamayı, gülmeyi, erdemi, sevgiyi ve bütün insanca şeyleri öğreten analarımızdır. Onlara karşı çıkmak, isteklerini yerine getirmemek, kalplerini kırmak günahların en büyüğüdür; affedilemez bir nankörlüktür. Verdiklerini küçümsemek, kusurlu bulmak aslında kendimizi küçümsemek demektir.” cümleleriyle Anneler Günü ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Günün anısına bütün anneler adına yılın annesi Ayşegül ÖSELMİŞ sahneye davet edilerek kendisine hediyesi ve şilti verildi. Final Eğitim Kurumları öğrencileri müzik dinletisi ve günün anlamı üzerine şiirler okudu, ardından öğrencilerin annelerine yazdıkları mektuplar annelere takdim edildi. Aynı zamanda ders içi çalışmaları olan ebru sanatı resimleri, takı tasarım ve yağlı boya ürünleri satışa sunuldu. Satıştan elde edilen gelirler Şehit Aileleri Derneği’ne bağışlandı. İlimizin güzide esnaflarının hazırlayıp gönderdikleri hediyeler de çekilişlerle velilerimize takdim edildi. Velilerimizin gönüllerince eğlendiği ve duygusal anların yaşandığı kutlama pasta kesimi ile sonlandırıldı.

Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve Niğde Esnafımıza Final Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol