Advert
Advert

Niğde’de 23 ambulans sürücüsüne sürüş teknikleri eğitimi verildi

Niğde’de 23 ambulans sürücüsüne sürüş teknikleri eğitimi verildi
Niğde’de 23 ambulans sürücüsüne sürüş teknikleri eğitimi verildi
Bu içerik 605 kez okundu.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü’nce Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü modül eğitimleri  kapsamında Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında   sürücü olarak görev yapan personelin bilgi ve becerilerinin artırılması, ambulans çalışanlarının güvenliğinin sağlanması ve ambulans kazalarının önlenmesi amacıyla koordinatör il olan Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Ambulans Güvenli sürüş eğitimleri gerçekleştirildi. Eğitim sonrası 23 ambulans sürücüsüne katılım belgeleri verildi.

4 günlük eğitim kapsamında kursiyerlere 1 gün teorik olarak araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği,  sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, ambulanslarda hız problemleri, araç kontrolü,   geçiş üstünlüğü, virajlar, sollama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı - ambulans kazaları, 3 gün uygulamalı eğitimde ise,  dokuma egzersizi, T-sokak, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye,  panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, ileri slalom, kar zinciri, teorik ve pratik sınav ve  sonuç değerlendirme konularına yer  verildi.

Ambulans sürüş teknikleri eğitimine  (ASTE) ilişkin bilgi veren Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, “Amacımız hasta ve çalışan güvenliği açısından  ambulansın  trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek  için  personelimizi bilinçlendirmek, onlara eğitim vermek, bununla birlikte hasta ve çalışan   güvenliğini üst  düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz.” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa