Advert

Niğdeli Şair'den Fransız Profesör’e şiirli cevap

Niğde'nin Bor ilçesinde ikamet eden şair Hasan Korkmaz (55) “Türkiye’de ya iç savaş çıkarılmalı yada Recep Tayyip Erdoğan’a süikast düzenlenmeli” diyen Fransız Siyaset Bilimcisi Pr. Philippe Moreau Defarges’e yazmış olduğu şiiri çerçeveletip posta yolu ile Fransa’ya gönderdi.

Niğdeli Şair'den Fransız Profesör’e şiirli cevap
Niğdeli Şair'den Fransız Profesör’e şiirli cevap
Bu içerik 1234 kez okundu.

Niğde'nin Bor ilçesinde ikamet eden şair Hasan Korkmaz (55) “Türkiye’de ya iç savaş çıkarılmalı yada Recep Tayyip Erdoğan’a süikast düzenlenmeli”  diyen Fransız Siyaset Bilimcisi Pr. Philippe Moreau Defarges’e  yazmış olduğu şiiri çerçeveletip posta yolu ile Fransa’ya gönderdi.

“Şiiri layık olduğu şekilde yazdım” diyen Şair Korkmaz sözlerine şöyle devam etti,

"Son günlerde ülkemiz ve yöneticilerimiz hakkında büyük bir saldırı var. Millet olarak

 bunu görmemiz ve uyanık olmamız lazım. Her zamankinden  daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sözde profesör bir kişi iç işlerimize karışacak kadar kendinde bu cesareti

nerden alıyor ? Kendini ne zannetmekte, bu desteği kimlerden almakta? Ülkemize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a laf  edilmesi  ve iç meselelerimize karışılması herkes gibi, benim gibi şaire de dokunmuştur. Ben de bir gecede Fransız siyaset bilimcisi Profesör Philippe Moreav Defarges'e ülkem adına kaleme aldığım şiirimi posta yoluyla Fransa’daki adresine yolladım" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda