Advert
Advert

Niğde ‘Bilsem Anadolu Ritim Grubu’ konser verdi

Niğde ‘Bilsem Anadolu Ritim Grubu’ konser verdi
Niğde ‘Bilsem Anadolu Ritim Grubu’ konser verdi
Bu içerik 958 kez okundu.

BİLSEM Niğde’de tek, Türkiye’de 105 BİLSEM arasında yer alıyor.

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim göre 25 öğrenci,  müzik öğretmenleri Mehmet Ali Erdem öncülüğünde “Bilsem Anadolu Ritim Grubu” adıyla kültür merkezi salonunda sahne aldı.

Düzenlenen konsere okul idari kadrosu, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. Müzik öğretmenleri Mehmet Ali Erdem, konsere katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Niğde’de tek, Türkiye’de 105 bilsem arasında ilk olmanın gururunu yaşıyoruz. Ritim grubuna ondan fazla çalgı aletini dahil ederek hem Anadolu, hem Asya, hem Arap, hem Afrika gibi pek çok kültürü birleştirip yeni ve çok sesli ve çok renkli bir mozaik oluşturduk. Grupta, ilkokul 2. Sınıftan lise 2. Sınıfa kadar farklı yaşlarda 25 öğrenci bulunmaktadır.

Anadolu Ritim Grubu bizim müziğimiz, kültürümüz Anadolu ve özünde farklı medeniyetlerin seslerini barındırıyor. Farklı sınıf seviyeleri ya da aynı yaşta olup farklı bir müzik aleti çalabilen çocukları bir araya getirip etkileşim halinde olmalarına fırsat tanıdık. Böylece öğrencilerimiz ‘Ben de arkadaşım gibi yapabilirim’ olgusu ile aynı zamanda yeni bir çalgı aletine karşıda farkındalık kazandılar.

Ben de bir müzik öğretmeni olmanın verdiği mutluluğun ötesinde böyle bir oluşumun şefikurucusu ve yöneticisi olmaktan kıvanç duyuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa