Advert
Advert

BİLSEM Anadolu Ritim Grubu konser verecek

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Ritim Grubu bu akşam konser verecek.

BİLSEM Anadolu Ritim Grubu konser verecek
BİLSEM Anadolu Ritim Grubu konser verecek
Bu içerik 1154 kez okundu.

2015 yılında kurulan Anadolu ritim grubunda müzik yeteneği ile kayıt hakkı kazanan ilkokul 2. Sınıftan lise 2. Sınıfa kadar farklı yaşlarda 25 öğrenci bulunuyor.

BİLSEM Anadolu Ritim Grubu müzik öğretmeni Mehmet Ali Erdem Niğde BİLSEM Anadolu Ritim Grubu ve bu akşam düzenleyecekleri konsere ilişkin bilgi verdi.

Erdem, “Bizim müziğimiz, kültürümüz Anadolu ve özünde farklı medeniyetlerin seslerini barındırıyor. Ritim grubuna ondan fazla çalgı aletini dahil ederek hem Anadolu, hem Asya, hem Arap, hem Afrika gibi pek çok kültürü birleştirip yeni ve çok sesli ve çok renkli bir mozaik oluşturduk. Eğitimde akran öğretimi dediğimiz yöntemi ritim grubu çalışmalarında bizzat uyguladık. Farklı sınıf seviyeleri ya da aynı yaşta olup farklı bir müzik aleti çalabilen çocukları bir araya getirip etkileşim halinde olmalarına fırsat tanıdık. Böylece öğrencilerimiz ‘Ben de arkadaşım gibi yapabilirim’ olgusu ile aynı zamanda yeni bir çalgı aletine karşıda farkındalık kazandırmaya çalıştık. Öğrencilerimiz hem okullarına devam etmekte, hem bilsem derslerine devam etmekte, hem de ritim grubunun çalışmalarına severek, büyük bir özveri ile katılmaktadırlar. Bu da onların bu işi ne kadar severek yaptıklarını gösteriyor.”

Niğde’de tek, Türkiye’de 105 bilsem arasında ilk olmanın gururunu yaşadıklarını belirten BİLSEM Anadolu Ritim Grubu müzik öğretmeni Mehmet Ali Erdem, “Ben de bir müzik öğretmeni olmanın verdiği mutluluğun ötesinde böyle bir oluşumun şefikurucusu ve yöneticisi olmaktan kıvanç duyuyorum. Bu akşam gerçekleştireceğimiz Niğde BİLSEM Anadolu Ritim Grubunun vereceği  konsere herkesi bekliyoruz.  Dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol