Advert
Advert

Özegen; “Niğde Yatırımlarının Takipçisiyiz”

TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde’ye yapılacak projeleri, tarımını ve yeni anayasayı KonTv ye anlattı.

Özegen; “Niğde Yatırımlarının Takipçisiyiz”
Özegen; “Niğde Yatırımlarının Takipçisiyiz”
Bu içerik 747 kez okundu.

 

KonTV’de yayınlanan Ankara Konuşuyor programında dün canlı yayın konuğu olan TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen Niğde ile ilgili birçok konuda bilgi verdi.

Niğde ve Türkiye için en önemli yatırımlardan biri olan Niğde – Ankara otabanının en kısa sürede başlayacağını belirten Özegen: “ Niğde herzaman olduğu gibi seçim sonuçlarında yüksek bir puanla bizlere destek olmuştur. Birçok medeniyeti içinde barındıran Niğde Türkiye’de olduğu gibi büyük bir değişim yaşmaktadır. Niğde İki adet organize sanayisi olan, doluluk oranı hayli yüksek olan ve  yeni kurulacak Türkiye’nin en büyük ikinci enerji ihtisas bölgesi ile ekonomik olarak güçlenecek bir ilimizdir . Gece gündüz demeden takipçisi olduğumuz Ulaşımdan, sağlığa, eğitimden, enerjiye , köydes ve kop projelerine kadar birçok proje AK Parti iktidarımız döneminde Niğde’de de en yüksek seviyeye çıkmıştır.

Bunlardan en önemlisi olan Niğde-Ankara otoyolunun ihalesi 16 Nisan’dan önce yapılmış ve üç yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır. Seçimlerden önce konuşulan ve Sayın Başbakanımız 16 Nisan’dan önce müjdesini verdiği Şehit Ömer Halisdemir Havaalanımızın en kısa zamanda  yapımına başlanacaktır. Yine ulaşımda şehrimizin trafiğini rahatlatacak olan Kayseri yolunun büyük bir kısmında sıcak asfalt yapımı, alt geçit, üst geçit, bağlantı yolları gibi birçok yatırımın en kısa sürede başlaması için çalışıyoruz.  Niğde’de bu dönem yapılan ulaşım projeleri bu döneme kadar yapılan yatırımların 20 kat daha fazla olmuştur.

Sağlık alanında da atağa geçen Niğde’de Tıp fakültesi kurulmuş olup yeni dönemde öğrenci alımına başlayacaktır. Ayrıca şu anki Şehit Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma hastanemize ek 600 yataklı bir hastaneye daha en kısa zamanda kavuşacaktır.

Spor alanında yeni bir stat projemiz gündemde olan Niğde’ye Spor için ve diğer branşlar için yapılacak olan bir yeni ve kapsamlı bir tesisin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için çalışıyoruz.

Tarım alanında KOP kapsamında önemli yatırımlar alan Niğde’miz bu dönemde de irili ufaklı 20 tane sulama projesi hayata geçirerek  büyük gelişme kat edecek. Geçtiğimiz dönemlerde İPARD kamasında olmayarak alamadığı yatırımların açığını takipçisi olduğumuz Kırsal Kalkınma programının ürünü olan 54 tarım projesinin tamamının kabulü ile kapatacağız. 54 tarım projesi toplam 70 milyon TL değerinde olup bu yatırımın yarısı yani 35 milyon TL si hibe olarak kabul edilmiştir. Yine tarım alanında KOP projesi olarak 84 tarım projesinin tüm başvuruları yapılmış olup en yüksek sayıda kabulü için gereken girişimlerde bulunmaktayız. Hükümetimizin Milli Tarım Projesi kapsamında Niğde’mizde stratejik ürün olarak 19 ürünün içine patates, soğan eklenmiş ve damızlık düve desteği gelmiştir.

Geçmiş dönem milletvekilliğimde Türkiye’de KÖYDES pojelerinde  birinci olan Niğde bu dönemde yine hizmet kalitesini yükseltmiş ve artık Köy yollarımıza sıcak asfalt atmaya başlamıştır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı