Advert
Advert

Niğde Birlik Vakfından Hilmi Kahraman'a hediye!

Niğde Birlik Vakfından Hilmi Kahraman'a hediye!
Niğde Birlik Vakfından Hilmi Kahraman'a hediye!
Bu içerik 900 kez okundu.

 

Niğde Merkez’e bağlı Yeşilgölcük Kasabasında yaşayan 14 yaşındaki Hilmi Karaman yolda bulduğu 11 çeyrek altını Yeşilgölcük Belediyesine teslim ederek, insanlık dersi verdi. Birlik Vakfı Niğde Şubesi bu örnek ve erdemli davranışa kayıtsız kalmadı ve İl Başkanı Mahmut Selim Albayrak önderliğinde Yönetim kurulu üyeleri Ubeydullah Sevgili ve Rasim Reçber, Hilmi'yi takdir ederek ona bir hediye takdim etti.

Hilmi Kahraman yolda bulduğu 11 adet çeyrek altını hiç düşünmeden götürüp belediyeye teslim etti. Bu davranışı ile birlikte çevresinden takdir ve övgü alan Kahraman'ın bulduğu altınların yeni düğün yapan  Ahmet Karsak’a ait olduğu öğrenildi. Yetkililer tarafından Ahmet Karsak’a altınları teslim edildi.

Birlik Vakfı Niğde Şubesi bu erdemli davranışından dolayı tebrik etmek ve bu davranışların yaygınlaştırılması amacı ile Kahraman'a yönetim kurulu üyeleri tarafından bir hediye takdim edildi. Hediye takdim edildiği sırada Yeşilgölcük Belediye başkanı Hakkı Şengül'de orada yer aldı.

Şengül: ''Böyle gençler oldukça bu ülke yıkılmaz. Bu tür olaylar ile geleceğe daha umutlu bakıyoruz'' dedi.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim Araştırma Hastanesinde Ortopedi uzmanı, Birlik Vakfı Yönetim kurulu üyesi Ubeydullah Sevgili: ''Bu örnek davranışı ve insanlara verdiği ders'ten dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Bu tür insani davranışın yaygınlaşması için ödüllendirmek ve teşvik etmemiz gerek'' dedi. Vakıf adına Hilmi Kahraman'a alınan tableti kendisine takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa