Advert
Advert

Çamardı Ören Barajı Hızla İnşa Ediliyor

Ülkemizin dört bir yanını baraj, gölet ve içme suyu tesisleriyle donatmak için çalışan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Niğde’nin Çamardı ilçesinde Ören Barajı Sulaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Çamardı Ören Barajı Hızla İnşa Ediliyor
Çamardı Ören Barajı Hızla İnşa Ediliyor
Bu içerik 1386 kez okundu.

Ülkemizin dört bir yanını baraj, gölet ve içme suyu tesisleriyle donatmak için çalışan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Niğde’nin Çamardı ilçesinde, Ören Barajı Sulaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz Kasım’da ihalesi yapılan ve yılbaşında inşaatına başlanan Çamardı Ören Barajı Sulaması ile 17 bin 190 dekar zirai arazi suya kavuşacak.

Proje ile temelden 47 metre yükseklikte inşa edilen ve 3 milyon 410 bin metreküp su depolama hacmine sahip olan Çamardı Ören Barajı’ndan alınacak su, Çamardı ilçe merkezi ile Çardacık, Burç, Celaller, Kavaklıgöl, Bademdere ve Çukurbağ köylerindeki münbit topraklara iletilecek. Sulama projesi tamamlandığında ise dekar başına 3 bin 100 TL gelir artışı, milli ekonomiye de yıllık 2 milyon 970 bin TL katkı sağlayacak.

“Bölgedeki Münbit Toprakları Suya Kavuşturacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ülkenin dört bir yanında şantiyelerin aralıksız çalıştığını kaydederek şunları söyledi:

“Niğde Çamardı Ören Barajı Sulaması ’da diğer işlerimiz gibi hızla ilerliyor. Sulama projesini tamamlayarak, bölgedeki münbit toprakları suya kavuşturacağız. Bu tür projelerle zirai arazileri modern sulama sistemlerine kavuşturmaya ve çiftçilerimizin gelirini artırmaya devam edeceğiz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı