Advert
Advert

Vali Peynircioğlu “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu konferansa katıldı

Vali Peynircioğlu “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu konferansa katıldı
Vali Peynircioğlu “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu konferansa katıldı
Bu içerik 502 kez okundu.

Vali Ertan Peynircioğlu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Niğde Şubesi tarafından organize edilen Gazeteci -Yazar Sibel Eraslan'ın katılımıyla gerçekleşen "Zamanı Kuran Kadınlar" konulu konferansa katıldı.

Niğde Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa; Vali Ertan Peynircioğlu ve Eşi Gülay Peynircioğlu’nun yanı sıra Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, TÜGVA Niğde İl Temsilcisi Burak Yaşar, Vakıf Üyeleri, Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Vali Peynircioğlu; “Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz günü Ülkemiz ve Milletimiz FETÖ/PDY Fethullahçı Terör Örgütü mensubu bir takım münafıkların darbe teşebbüsüne maruz kaldı. Bu münafıklar ordusu yıllarca ekmeğini yedikleri Milletimize, mermiler yağdırarak, uçaksavarlarla, tanklarla saldırarak ihanet ettiler.  O gece, 250’ye yakın Şehit verdik ve 2500’den fazla insanımız yaralandı.  15 Temmuz gecesi  Niğdeli 6 hemşehrimiz Şehit oldu. Ben gerek 15 Temmuz günü, gerekse bu vatanın birliği, beraberliği ve dirliği uğrunda bugüne kadar hayatını feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar ve hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.

Vali Ertan Peynircioğlu konuşmasına; “Bu tür konferanslar, o gece yaşadığımız ihaneti daha iyi öğrenmemize ve görebilmemize vesile olması nedeni ile çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamlı konferans için Gazeteci- Yazar Sibel Eraslan’a ve konferansın düzenlenmesine vesile olan Türkiye Gençlik Vakfı’na teşekkür ediyorum.” şeklinde devam etti.

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan, İnsan hakları, kadınların eğitimi ve istihdamı ilgili pek çok inisiyatifte görev alan Gazeteci - Yazar Sibel Eraslan  Niğde’de verdiği Konferansta, kadının  toplumdaki yeri ve önemine değinerek yüce dinimiz  İslamiyet’in kadına verdiği değere vurgu yaptı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği  "Zamanı Kuran Kadınlar" konulu konferans Gazeteci- Yazar Sibel Eraslan’ın kitaplarını imzalaması ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol