Advert
Advert

Çocuklar, en mutlu gününü yaşadı

Niğde’de “Parçalanmış Aileler, Çocuklarla Buluşuyor”, adlı program Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlendi.

Çocuklar, en mutlu gününü yaşadı
Çocuklar, en mutlu gününü yaşadı Hamza TAV
Bu içerik 475 kez okundu.
Reklam

Niğde’de “Parçalanmış Aileler, Çocuklarla Buluşuyor”, adlı program Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlendi.

Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği 25 Nisan Ebeveyn Yabancılaştırma Farkındalık Gününü vatandaşla paylaşırken çocukları doyasıya eğlendi. Programa, Ömer Halisdemir Üniversitesi Türk Halk Bilim Topluluğu Kulübü üyeleri, Ömer Halisdemir Üniversitesi Yeşilay Kulüp Üyeleri, Niğde Genç Fenerbahçeliler Derneği katılarak destek verdi.

Genç, yaşlı herkesin yoğun katılımıyla gerçekleşen program karnaval havasında devam etti. Çocuk şarkıları eşliğinde miniklerle oyunlar oynayan palyaçolar izleyenler tarafından beğeni toplarken, 6 Metrelik oyun parkuru çocuklar tarafından heyecan yarattı. Niğde Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Dernek Başkanı Selman Ali Işık, tek taraflı velayetin sorun teşkil ettiğini,  ortak velayet kararların uygulanmasını söyledi. Işık; “Tek taraflı velayet sorumluluğu altında, diğer ebeveynine uzaklaştırılıp, yabancılaşmış ve hatta düşman edilerek büyüyorlar. Çocuklarımıza uygulan psikolojik şiddet dikkate alınmamaktadır” dedi. Uzun süre çocuklarından ayrı kalan anne ya da babalar çocukları tarafından yabancılaşma meydana geldiğini ve çocuk için tedavisi mümkün olmayan derin izler kaldığını söyledi. Başkan Işık; “Evcil hayvanların korunduğu güzel ülkemde parçalanmış aileye sahip çocuklar bir eşya gibi haczedilmektedir.” Açıklamasında bulundu. Hazırladıkları programa katılamayan üyerin kendi çocukları için üzerinde çocuklarının ismi yazan balonlar gökyüzüne bırakıldı. Işık konuşmasının devamında; “5. Hafta krizi nedeniyle çocuklarımız bugün burada değil. Onların isimlerini yazdığımız balonları özgürlüğüne kavuşturmak için bırakıyoruz. İnşallah bizim çocuklarımızda bir gün özgürlüğüne kavuşur.” Dedi.

Program çocuklarla oyun oynayan üyeler, destek veren STK ve dernek üyeleri ile fotoğraf çekimlerinin  ardından sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...