Advert

“1 Mayıs işçilerimizin, emekçilerimizin onurlu bayramıdır”

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem 1 Mayıs işçi bayramına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“1 Mayıs işçilerimizin, emekçilerimizin onurlu bayramıdır”
“1 Mayıs işçilerimizin, emekçilerimizin onurlu bayramıdır”
Bu içerik 919 kez okundu.

 

CHP Niğde İl Başkanı   Erhan Adem   1 Mayıs işçi bayramına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Adem yaptığı açıklamada;“Kardeşliğin, dayanışmanın, paylaşmanın simgelendiği bu bayramda en büyük yükü omuzlarında taşıyan, bedenlerini ortaya koyan emekçilerimizin coşkusunu paylaşıyorum. En ağır şartlar altında çalışan emekçilerimizin şartlarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar derhal yapılmalıdır.” Dedi.

CHP Niğde İl Başkanı   Erhan Adem yaptığı yazılı    açıklamasını şöyle sürdürdü:  “1 Mayıs'ta herkes için daha iyi çalışma koşullarının yaratılması, eksiksiz ve engelsiz sendikal hakların sağlanması, iş hayatında ayrımcılığa son verilmesi, taşeron köleliğinin ortadan kaldırılması, çalışma yaşamında ILO normları ile AB kriterlerinin asgari norm olarak kabul edilmesi, herkesin insan onuruna yaraşır bir işe ve yaşanabilir ücrete sahip olması, İş sağlığı ve güvenliği kuralları ile can güvenlikleri önceliğini benimseyip ağır olan çalışma şartları hafifletilmelidir. İhmal ve kaza sonucu meydana gelen işçi ölümlerinin derhal önüne geçilmeli ve gereken çalışmalar yapılmalıdır.

Özellikle son 15 yıllık AKP döneminde; içte ve dışta terör ve savaş tehditlerinin yaşandığı, toplumun üzerine korku salındığı, hukuksuzluğunun hukuk olduğu, halkın borç batağına sürüklendiği,ß orta sınıfın çöktüğü, toplumsal barışın kaybolduğu, üretenin ve üretimin önemsenmediği, alın terinin değersizleştiği bir dönemden geçmekteyiz.

2017 yılında; işsiz sayısının 3 milyon 985 bin kişi olduğu, işsizlik oranının ise yüzde 13 seviyelerine ulaştığı, yani ülkemizde yaklaşık 4 milyon kişinin iş bulamadığı, çalışanın, üretenin ise insanca bir yaşam sağlayacak ücret alamadığı, çalışma haklarının kısıtlandığı, gasp edildiği bir düzende yaşamaktayız. Yüce değer olan emeğin ve emekçinin haklarının yok edilmesine, Yoksulluğa, Yolsuzluğa ve Yüzsüzlüğe bir kez daha hayır diyerek, tüm üretenlerin, işçilerin, köylülerin, emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum. Emekçinin ve üretenin hak arama mücadelesi, her zaman mücadelemiz olmaya devam edecektir.”  İfadelerini kullandı.       

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda