Advert
Advert

“Doğru itikadın özü ve önemi”

Vefa Eğitim kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği (Vefa-Der) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen ve Niğde'den de gerçekleşen katılımla ‘Doğru itikadın özü ve önemi’ konulu konferans düzenlendi.

“Doğru itikadın özü ve önemi”
“Doğru itikadın özü ve önemi”
Bu içerik 743 kez okundu.

Vefa Eğitim kültür ve sosyal hizmetler derneği (Vefa-Der) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen ‘Doğru itikadın özü ve önemi’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılanMarmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, İhlas Vakfı başdanışmanı ve mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Ramazan Ayvallı,  ‘Doğru itikadın özü’ ve önemi’ni anlattı.

Kayseri'de bir otelde düzenlenen konferansa, Öz vatan Belediye Başkanı Halit Demir, Kayseri Erciyes üniversitesi Prof. Dr.Osman Unutulmaz, Hayırsever işadamı Zeki Ruhlusaraç, Niğde’den  Ak Parti il yönetiminden Hüseyin Gökdemir, Türkiye Gazetesi çalışanları ve çok sayıda sevenleri katıldı.Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İhlas Vakfı başdanışmanı ve mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Ramazan Ayvallı,“İman dinin aslı, işin de temelidir. Eğer inanış doğru olmazsa ibadetlerin hiç biri doğru olmaz. İnşaatçılar yüksek bina yapacakları zaman çok sağlam bir temel atarlar. Eğer temel sağlam olursa üzerine istediğin kadar kat atabilirsin ama temel zayıf olursa bir sallantıda bina yıkılır. Dinde de itikat bu derece mühimdir. Başımız dik alnımız açık ve göğsümüz kabarık olarak diyoruz ki biz, Sünni, Hanefi, Maturidi Osmanlı itikadındayız dedi. Niğde Alaadettin Keykubat Eğitimi​ ve sosyal hizmetler derneği Başkanı Halil Çınarlı ve Kayseri Vefa Eğitim kültür ve sosyal hizmetler derneği yetkilisi Ali Başo,"Davetimize teşfik eden Prof.Dr.Ramazan Ayvallı’ya çok teşekkür ederiz. Faydalı geçen konferansa her yaştan insanın ilgi göstermesi bizleri memnun etti. İnşallah hocamızı yine görmek isteriz"dedi.Öte yandan Niğde'de hayırsever ve işadamı Fahrettin Demiray,"Toplumun ve çok sevdiğim kıymetli Türkiye Gazetesi yazarı Prof.Dr.Ramazan Ayvalı hocam davet üzere geldiği Niğde'de bizim hanemizi şereflendirmesi çok memnun etti.Bizlerin severek dinlediği kiymetli sohbetinden istifade ettik duasını aldık"dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den “ince” vaatler
İnce’den “ince” vaatler
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol